loader

Ruszył nabór! Rekordowy budżet na Sport Wszystkich Dzieci

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację w 2022 roku programu Sport Wszystkich Dzieci. Budżet na tegoroczną edycję programu jest rekordowy i wynosi blisko 67 mln zł. To więcej o ponad 8 mln zł w stosunku do ubiegłego roku.

– Chcąc dalej inwestować w zdrowie najmłodszych, podjąłem decyzję o zwiększeniu o ponad 8 mln środków na program Sport Wszystkich Dzieci. Tym samym budżet programu na rok 2022 wyniesie rekordowe 67 milionów złotych. Regularna aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, a sport to najlepsza profilaktyka poprawiająca naszą kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Gorąco zachęcam do udziału w programie, aplikowanie o środki finansowe i zaangażowanie się w promowanie sportowych postaw wśród najmłodszych – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. 

W latach 2015-2021 na realizację zadań w ramach programu Sport Wszystkich Dzieci Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę w wysokości blisko 362 mln zł. Program Sport Wszystkich Dzieci jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Kwota do rozdysponowania w naborze to 66,9 mln zł, a nabór dotyczy trzech zadań:

1. Projekt „Lokalny Animator Sportu” – 21 mln zł (uwaga – nabór dotyczy wyłonienia ogólnopolskiego operatora projektu  i jest prowadzony w formie papierowej). 

  • Termin składania wniosków: do 31.01.2022 r.
  • Termin rozpatrzenia wniosków: do 21.02.2022 r.

2. Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży – 15,9 mln zł (nabór prowadzony elektronicznie).

  • Termin składania wniosków: do 18.02.2022 r.
  • Termin rozpatrzenia wniosków: do 20.04.2022 r.

3. Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe –  30 mln zł (nabór prowadzony w formie papierowej).

1 2

O autorze