loader

Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN wybrane przez ponad 21 tys. klientów z całego świata

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, poinformował, że już ponad 21 tys. przedsiębiorstw z różnych branż na całym świecie wdrożyło narzędzie Fortinet Secure SD-WAN. Dzięki koncentrującemu się na bezpieczeństwie podejściu producenta do sieci SD-WAN klasy korporacyjnej, możliwa jest ich bezproblemowa integracja, zapewnienie bezpieczeństwa na wysokim poziomie oraz zaawansowanego routingu w jednym rozwiązaniu. Pozwala to na zmodernizowanie sieci WAN klientów i umożliwia osiągnięcie ich celów w zakresie cyfrowych innowacji dzięki rozwiązaniu FortiManager, który można skalować do obsługi aż 100 tys. lokalizacji połączonych siecią SD-WAN.

 

Cyberbezpieczeństwo stało się najważniejszym strategicznym zagadnieniem biznesowym dla korporacji wdrażających rozwiązania SD-WAN. W rezultacie firmy na całym świecie wybierają narzędzia ściśle integrujące funkcje ochronne zapór nowej generacji (NGFW) oraz sieci SD-WAN. Autorzy najnowszego raportu Gartner Magic Quadrant, przedstawiającego rynek zapór sieciowych, twierdzą: „Do 2024 r. 50% nowo zakupionych firewalli w przedsiębiorstwach z oddziałami będzie korzystać z funkcji SD-WAN, m.in. dzięki rosnącej popularności usług chmurowych. Dziś ten współczynnik jest mniejszy niż 20%.”1

Fortinet zapewnia w pełni funkcjonalną sieć SD-WAN za pośrednictwem zapór nowej generacji FortiGate. Już dziś Fortinet Secure SD-WAN stał się jednym z najlepszych rozwiązań na rynku, które umożliwia przedsiębiorstwom zmniejszenie złożoności i kosztów obsługi sieci WAN oraz jednoczesne zwiększenie komfortu pracy z aplikacjami i ich bezpieczeństwo. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu Fortinet rozwiązanie to może pracować także w dużych przedsiębiorstwach – gwarantuje m.in. obsługę do 100 tys. lokalizacji połączonych w sieć.

Fortinet uzyskał najwyższą ocenę w kategorii „Sieć WAN wrażliwa na bezpieczeństwo” oraz uplasował się w pierwszej trójce we wszystkich pozostałych kategoriach dotyczących rozwiązań WAN Edge w opublikowanym w listopadzie 2019 r. raporcie Gartnera dotyczącym kluczowych możliwości infrastruktury brzegowej sieci WAN: „Gartner zaleca, aby użytkownicy traktowali zestaw krytycznych funkcji w rozwiązaniach WAN Edge za jedno z najważniejszych kryteriów przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie.” Przedstawiciele Fortinetu uważają, że ​​uzyskane wyróżnienia podkreślają zaangażowanie producenta w innowacyjność rozwiązań Secure SD-WAN.

John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet

„Nasz szybko rosnący udział w rynku oraz baza klientów z całego świata i z różnych branż, podkreślają potrzebę skoncentrowanego na bezpieczeństwie podejścia Fortinet do sieci SD-WAN. Klienci nieustannie doceniają znaczenie zintegrowanych zabezpieczeń obecnych w rozwiązaniach SD-WAN, dzięki czemu – aby zmniejszyć złożoność środowisk IT i poprawić bezpieczeństwo firmy – wybierają rozwiązanie Secure SD-WAN firmy Fortinet. Jako wiodący dostawca narzędzi SD-WAN dla przedsiębiorstw, Fortinet zapewnia komfort pracy użytkowników, przejrzystość procesów sieciowych oraz ich bezpieczeństwo na brzegu sieci WAN, co przekłada się na możliwość wdrażania cyfrowych innowacji.”

 

Klienci potwierdzają skuteczność Fortinet Secure SD-WAN

Obecnie ponad 21 tys. firm różnej wielkości z całego świata i wielu branż, w tym niektórzy z największych dostawców usług, wybrało Fortinet Secure SD-WAN, aby osiągnąć następujące korzyści biznesowe:

  • Oddziały gotowe na chmurę – Dzięki podłączeniu oddziałów i innych zdalnych lokalizacji do chmury z wykorzystaniem Fortinet Secure SD-WAN poprawiona zostaje jakość obsługi klientów, a także zwiększona moc, elastyczność i wydajność chmury dla wszystkich użytkowników.
  • Uproszczenie operacji – Funkcja SD-WAN, zaawansowany routing oraz bezpieczeństwo na wysokim poziomie w jednym rozwiązaniu Fortinet pozwalają na ujednolicone zarządzanie i uproszczenie działań administracyjnych. Natomiast bezobsługowe wdrożenie w oddziałach sprawia, że mogą być one podłączone do korporacyjnej sieci w ciągu kilku minut zamiast tygodni.
  • Redukcja kosztów – Klienci mogą skonsolidować wiele punktowych produktów ochronnych w jednym rozwiązaniu klasy korporacyjnej, aby znacznie obniżyć koszty kapitałowe (CAPEX). Rozszerzenie techniki przełączania wieloprotokołowego (MPLS) o łącze szerokopasmowe wpływa na zmniejszenie kosztów operacyjnych. Natomiast szereg zintegrowanych funkcji ochronnych, w tym zapora nowej generacji (NGFW), środowisko testowe (sandbox), system ochrony przed włamaniami (IPS), moduły zabezpieczające przed wirusami i innym złośliwym kodem, filtrujące strony internetowe oraz zapewniające inspekcję SSL (w tym TLS 1.3), gwarantują bezkompromisową ochronę oraz ograniczają potencjalne koszty związane z naruszeniem bezpieczeństwa.
author avatar
Sarota PR Sp. z o.o.

1 2

O autorze