loader

O Polsce będzie głośno

Przez najbliższe 3 lata o Polsce będzie głośno. To wydarzenie na skalę światową i pierwsza tak wielka promocja naszego kraju w Europie. Polska Organizacja Turystyczna w ramach programu Innowacyjna Gospodarka otrzymała 30 milionów Euro. Akcja rozpoczyna się od rejsu żaglowca „Fryderyk Chopin” po krajach Unii Europejskiej.

 

– Odwiedzimy 8 państw i kilkanaście portów, w których odbędą się duże wydarzenia promujące Polskę, tym razem, ze względu na rok Chopinowski, z Chopinem na czele – mówi Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Pamiętajmy, że ten aspekt kulturowy jest bardzo ważny, tom interesuje turystów

Załogę żaglowca stanowią tzw. Ambasadorzy, którzy o kraju będą opowiadali naszym sąsiadom. Zostali wybrani w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej i TVP 2 spośród kilkuset innych zgłoszeń.

Jednym z jurorów w programie „Polska na śniadanie” był Robert Leszczyński:

– Pierwszym etapem konkursu było nadesłanie filmu promującego własny region. Z tej grupy wyłoniono 8 osób, co tydzień odrzucaliśmy 2 osoby, aż została nam ta dwójka, która popłynie żaglowcem „Fryderyk Chopin” w rejs po Europie promować Polskę. To będą specjalne imprezy muzyczno-kulinarno-krajoznawcze.

Zwycięzcy konkursu, ambasadorzy Lidia Piechota i Adam Hałaj, są pełni zapału, choć i świadomi trudności, które mogą ich spotkać.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze