loader

O Polsce będzie głośno

Przez najbliższe 3 lata o Polsce będzie głośno. To wydarzenie na skalę światową i pierwsza tak wielka promocja naszego kraju w Europie. Polska Organizacja Turystyczna w ramach programu Innowacyjna Gospodarka otrzymała 30 milionów Euro. Akcja rozpoczyna się od rejsu żaglowca „Fryderyk Chopin” po krajach Unii Europejskiej.

 

– Odwiedzimy 8 państw i kilkanaście portów, w których odbędą się duże wydarzenia promujące Polskę, tym razem, ze względu na rok Chopinowski, z Chopinem na czele – mówi Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Pamiętajmy, że ten aspekt kulturowy jest bardzo ważny, tom interesuje turystów

Załogę żaglowca stanowią tzw. Ambasadorzy, którzy o kraju będą opowiadali naszym sąsiadom. Zostali wybrani w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej i TVP 2 spośród kilkuset innych zgłoszeń.

Jednym z jurorów w programie „Polska na śniadanie” był Robert Leszczyński:

– Pierwszym etapem konkursu było nadesłanie filmu promującego własny region. Z tej grupy wyłoniono 8 osób, co tydzień odrzucaliśmy 2 osoby, aż została nam ta dwójka, która popłynie żaglowcem „Fryderyk Chopin” w rejs po Europie promować Polskę. To będą specjalne imprezy muzyczno-kulinarno-krajoznawcze.

Zwycięzcy konkursu, ambasadorzy Lidia Piechota i Adam Hałaj, są pełni zapału, choć i świadomi trudności, które mogą ich spotkać.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze