loader

„Nasze najpyszniejsze” zabiera nas do województwa warmińsko-mazurskiego

W sercu malowniczych jezior i pagórków, „Nasze najpyszniejsze” zabiera nas do województwa warmińsko-mazurskiego 🌲. W najnowszym odcinku prezentujemy dzyndzałki 🥟, tradycyjne danie z Warmii.

 

Dzyndzałki podaje się z gęstą śmietaną 🥛 oraz… skrzeczkami – chrupiącymi skwarkami z boczku 🥓, doprawionymi majerankiem i czosnkiem. Ale to nie wszystko! Pokazujemy również pyszny przepis na kiełbasę z cebulą duszoną w maślance 🍖. Oto nasze propozycje:

 

Dzyndzałki warmińskie z twarogiem 🥟

Składniki:

 

250 g twarogu tłustego 🧀

100 ml kwaśnej śmietany,

1 jajko 🥚

100 g boczku wędzonego 🥓

400 g mąki na pierogi 🥄

100 ml gorącej wody 💧

1 pęczek dymki 🌱

 

Kiełbasa z duszoną cebulą w maślance 🍖

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze