loader

Minister Sikorski omawia sytuację na Ukrainie z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem

Dzisiaj Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski spotkał się z Josepem Borrellem, Wysokim Przedstawicielem ds. Zagranicznych i Bezpieczeństwa oraz Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej. Głównym tematem rozmów była sytuacja na Ukrainie, a ministrowie omówili szereg kluczowych kwestii dotyczących wsparcia dla Kijowa.

Podczas spotkania Minister Sikorski poruszył kwestię wszechstronnego i długoterminowego wsparcia politycznego, finansowego oraz wojskowego Ukrainy. Strony omówiły możliwości wykorzystania instrumentów finansowych Unii Europejskiej dla wsparcia Ukrainy w obliczu trudnej sytuacji geopolitycznej.

Jednym z istotnych tematów rozmów było również pytanie o odpowiedzialność Rosji za zbrodnie międzynarodowe popełniane przeciwko Ukrainie. Minister Sikorski podkreślił konieczność wykorzystania zamrożonych rosyjskich aktywów do wsparcia i odbudowy Ukrainy. Polska pozostaje niewzruszona w kwestii pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności zarówno jako państwa, jak i jednostkowych sprawców zbrodni na terytorium Ukrainy.

Minister Sikorski przypomniał stanowisko Polski, że społeczność międzynarodowa powinna egzekwować od państwa-agresora pokrycie kosztów odbudowy kraju zaatakowanego przez Rosję.

Rozmówcy poruszyli również szereg tematów z agendy europejskiej i międzynarodowej, obejmujących sytuację na Bliskim Wschodzie oraz relacje transatlantyckie. W kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, omówiono również perspektywy współpracy na arenie międzynarodowej.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze