loader

Dołączyliśmy do programu ekoedukacyjnego „Mniej znaczy więcej”

Grafika promocyjna kampanii edukacyjnej „młodzi znaczy więcej” z animowanymi postaciami, dymkami z informacją oraz logo partnerów i sponsorów.

Od ponad czterech lat wspólnie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim oraz koleżankami i kolegami z EFL prowadzimy kampanię edukacyjną #mniejplastiku. Spotykamy się z mieszkańcami miast, miasteczek i wsi i wspólnie sprzątamy plastikowe śmieci a także rozmawiamy o problemie zanieczyszczenia środowiska i wpływie czystych rzek i mórz na stabilizację klimatu.

 

W ten sposób wspieramy filozofię zero waste, która oznacza dosłownie “zero odpadów”. Słowo „waste” (w angielskim) może oznaczać zużywanie się, ubytek, odpadki, odpady, marnowanie, marnotrawstwo, trwonienie, strata.

 

Zero waste to styl życia, którego celem jest ochrona środowiska naturalnego poprzez minimalizowanie ilości odpadów w codziennym życiu oraz dążenie do tego, aby wytworzone odpady były jak najmniej szkodliwe dla środowiska oraz zdrowia ludzi.

 

Koncepcja zero waste polega na ograniczaniu indywidualnej konsumpcji, naprawę przedmiotów, segregację odpadów i recycling, jak również dążenie do zmian systemowych w projektowaniu produktów zapewniających ich trwałość, możliwość ponownego użycia oraz recykling.

 

Program „Mniej Znaczy Więcej”, który właśnie ruszył w całej Polsce, adresowany jest do nauczycieli/-ek i edukatorów/-ek oraz dzieci i młodzieży uczących się w placówkach edukacyjnych na terenie całej Polski. Zapytaj nauczycieli w szkole swoich dzieci, czy już biorą udział w tym programie.

 

„Mniej Znaczy Więcej” to między innymi:

 

ekolekcje – przygotowane przez ekspertów zero waste materiały edukacyjne. Ekolekcje obejmują prezenteacje wraz ze szczegółowymi scenariuszami lekcji do przeprowadzenia na zająciach z dziećmi i młodzieżą.

 

ekoinspiracje – wzajemna wymiana doświadczeń i inspiracji uczestników/-czek programu.

 

ekokonkurs – w którym dzieci i młodzież realizują działania w duchu zero waste i wygrywają nagrody.

 

Czas trwania akcji MZW: 9 kwietnia – 21 maja

Czas trwania konkursu: 7 maja – 21 maja

Wyniki konkursu: 1 czerwca

 

Dowiedz się więcej na stronie: https://mniejznaczywiecej.com/

author avatar
Credit Agricole Bank Polska S.A.
Credit Agricole Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, który od blisko 20 lat funkcjonuje na polskim rynku i jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze consumer finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 47 krajach na świecie i obsługuje ponad 51 milionów klientów.
O autorze