loader

Dla kogo trzynastka okaże się szczęśliwa? Rusza kolejna odsłona konkursu Fasada Roku

1 kwietnia w tym roku to nie tylko okazja do żartów, przynajmniej nie dla wszystkich. Powód? Początek rywalizacji o prestiżowy tytuł Fasada Roku 2019, premię w wysokości 10 000 zł i przepustkę do rozgrywki na poziomie międzynarodowej – Baumit Life Challenge. 13. edycja, nad którą patronat honorowy objęła Fundacja Twórców Architektury, z pewnością nie będzie dla nikogo pechowa, a zwyciężą jak zwykle najlepsi. Czas start!

 

Fasada Roku – tego projektu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Na polskiej scenie architektonicznej gości od 2007 r. Jego ideą jest promowanie ciekawej architektury oraz wysokich standardów budowlanych, jak również podkreślenie znaczenia elewacji w procesie kształtowania otaczającego nas krajobrazu. Za sprawą tegorocznej edycji już po raz 13-ty wyłoni najlepsze realizacje budowlane z fasadą wykończoną w technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

 

5 kategorii, 5 zwycięskich obiektów

Rywalizacja o miano Fasady Roku 2019 rozpoczęła się 1.04.2019 r. W tegorocznej odsłonie konkursu zgłoszone projekty klasyfikowane są w kategoriach „budynek jednorodzinny nowy”, „budynek wielorodzinny nowy”, „budynek po termomodernizacji”, „budynek niemieszkalny” i „budynek zabytkowy po renowacji”. W początkowej fazie rywalizacji wszystkie karty w rękach trzymają architekci, wykonawcy i inwestorzy, którzy do 30 września 2019 r. mają czas, by wejść do gry o prestiżowy tytuł, premię w postaci 10 000 zł i prawo startu w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge, z jeszcze wyższą pulą nagród. O tym, kto zgarnie pulę zdecyduje profesjonalne jury. Komisja, w której skład wchodzą cenione autorytety z branży architektonicznej i budowlanej, przy ocenie poszczególnych kandydatur będzie kierować się takimi kryteriami jak dbałość o detale, kolorystyka i struktura elewacji oraz jej relacja z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji – także poszanowanie ich historycznej tradycji.

 

author avatar
Buena Vista Media Group

1 2

O autorze