loader

Borys: Polska z najniższym bezrobociem w UE w styczniu

Polska z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej w styczniu – napisał w czwartek na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, odnosząc się do danych Eurostatu.

Jak podał w czwartek Eurostat, stopa bezrobocia w strefie euro w styczniu 2021 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,1 proc., wobec 8,1 proc. w poprzednim miesiącu.

W Polsce stopa bezrobocia w styczniu, wyniosła 3,1 proc. wobec 3,2 proc. w grudniu 2020 r.

“Bardzo dobre dane z rynku pracy. Polska z najniższym bezrobociem w UE w styczniu. Stopa bezrobocia zaledwie 3.1 proc.! Nieźle Tarcza Finansowa PFR chroni obecnie 3,5 mln miejsc pracy do czasu powrotu koniunktury i wzrostu gospodarczego w 2 kwartale tego roku” – napisał prezes PFR.

Według metodologii Eurostatu, liczba bezrobotnych w styczniu wyniosła 531 tys. wobec 542 tys. w grudniu 2020 r. Tarcza PFR 2.0 ma umożliwić mikro, małym i średnim firmom uzyskanie subwencji, które będą mogły być w 100-proc. umarzane.

Do tej pory wsparcie otrzymało ponad 46 tys. firm, a wartość udzielonej pomocy wyniosła ok. 7 mld zł. Subwencja będzie miała charakter bezzwrotny po spełnieniu przez przedsiębiorcę określonych warunków.

1 2

O autorze