loader

Stłuczka? Dzwoń do swojego ubezpieczyciela

W ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń wypracowany został system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS), do którego przystąpiły towarzystwa stanowiące niemal 70% rynku ubezpieczeń. Działa on już od 1 kwietnia. System ten daje poszkodowanym kierowcom możliwość zgłoszenia stłuczki czy kolizji drogowej bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela. Nie muszą – jak dotąd – szukać kontaktu do ubezpieczyciela sprawcy.

 

Jak działa BLS

 

To bardzo wygodne rozwiązanie uwzględniające preferencje kierowców. Stłuczka czy inna kolizja drogowa to najczęściej bardzo stresujące zdarzenie, w którym najchętniej korzystamy z pomocy kogoś zaufanego, zapewniającego poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Naturalnym w takiej sytuacji jest więc skorzystanie z pomocy ubezpieczyciela, którego sami wybraliśmy. TUiR WARTA już od ponad roku stosuje procedury bezpośredniej likwidacji szkód w ramach swojej polisy OC KOMFORT.

 

 – Z punktu widzenia klientów, korzystanie z usług swojego ubezpieczyciela jest bardziej naturalne i zwiększa poczucie bezpieczeństwa. – mówi Rafał Stankiewicz, wiceprezes TUiR „WARTA” S.A. odpowiedzialny za likwidację szkód. – Ponad 70% osób badanych na zlecenie Warty zadeklarowało, że w razie stłuczki spowodowanej przez innego kierowcę wolałoby zgłaszać szkodę do towarzystwa, w którym mają swoją polisę. Na tą potrzebę odpowiada właśnie system bezpośredniej likwidacji szkód. Daje on klientowi możliwość wyboru ubezpieczyciela, który zapewni mu najlepsze wsparcie po wypadku i sprawną likwidację szkody.

 

1 2

O autorze