loader

Prezydent odwiedził zakłady produkcyjne Bruk-Bet

Polak potrafi, można u nas robić rzeczy na absolutnie nie tylko europejskim, ale także światowym poziomie – akcentował Prezydent Andrzej Duda po wizycie w zakładach produkcyjnych firmy Bruk-Bet Sp. z o.o.

– Jeżeli mówimy o polskiej przedsiębiorczości, jeżeli mówimy o naszym rozwoju, to takie właśnie firmy Bruk-Bet i cała grupa firm związanych z Bruk-Bet-em, znajdująca się w rękach rodziny państwa Witkowskich, to jest coś, co – można śmiało powiedzieć – powinno być wzorem do naśladowania – mówił Andrzej Duda podczas briefingu.

– Cieszę się, że możemy dziś zobaczyć dynamicznie rozwijającą się polską firmę; jej właściciele prowadzą nie tylko biznes, ale także i szereg inicjatyw społecznych. Dziękuję za to wpisywanie się w ambitną i innowacyjną Polskę – zaznaczył. 

Prezydentowi podczas wizyty towarzyszył Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik.

Wypowiedź Prezydenta podczas wizyty w zakładach Bruk-Bet

Dzień dobry Państwu!

Wielce Szanowny Panie Prezesie,

Wielce Szanowne Panie Prezes!

Bardzo się cieszę, że mogę dziś odwiedzić firmę znaną w całej Polsce – firmę Bruk-Bet – która ma swoje główne miejsce i narodziła się w Niecieczy, a dziś jesteśmy – śmiało można powiedzieć – w wielkich zakładach, bo to nie jest tylko jeden zakład, to cały szereg zakładów produkcyjnych, które mieszczą się tu, w Tarnowie, w pobliżu autostrady A4, w których w tej chwili firma się rozwija.

Ogromnie się cieszę, że będąc tu, mogę Państwu pokazać tę niezwykle dynamicznie rozwijającą się polską firmę – chcę to bardzo mocno podkreślić. Jeżeli mówimy o polskiej przedsiębiorczości, jeżeli mówimy o naszym rozwoju, to właśnie takie firmy jak Bruk-Bet i cała grupa firm związanych z Bruk-Betem znajdująca się w rękach rodziny państwa Witkowskich to jest coś, co – śmiało można powiedzieć – powinno być wzorem do naśladowania.

Dlatego że pan prezes Krzysztof Witkowski stworzył tę firmę w latach 80., mały zakład – wtedy jako absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, specjalista ds. betonu, zajął się produkcją właśnie elementów z betonu, kostek brukowych, chodników; to był sam początek działalności firmy.

Dziś jest to nie tylko wielka firma, nie tylko cały szereg zakładów produkujących najróżniejszego rodzaju kostki brukowe, elementy rur kanalizacyjnych, wszystko konieczne do instalacji kanalizacji, ale to także Termalica, a więc produkcja bloczków z betonu komórkowego, wykorzystywanych przede wszystkim do budowy domów jednorodzinnych, ale nie tylko – także wielkich obiektów. Bo wielkość tych bloczków jest najróżniejsza: od małych pustaków aż do ogromnych bloków z betonu komórkowego.

I to wreszcie także najmłodsze dziecko, a więc fotowoltaika, która bardzo dynamicznie się tu rozwija. Jesteśmy właśnie w tej chwili na hali produkcyjnej, gdzie są produkowane panele fotowoltaiczne, gdzie produkowane są w efekcie całe systemy fotowoltaiczne – dzisiaj tak bardzo popularne, które tak wielu Polaków instaluje u siebie choćby w ramach programu „Mój prąd”.

W związku z powyższym nie tylko produkcja betonu, nie tylko produkcja tego twardego materiału budowlanego, lecz także produkcja bardzo nowoczesna, na wskroś odpowiadająca wymogom współczesności. Dziś, gdy mówimy o ochronie klimatu, o źródłach energii odnawialnej, śmiało można mówić, że firma Bruk-Bet – właśnie jej fotowoltaika – doskonale wpisuje się w ten trend rozwojowy.

Cieszę się i bardzo serdecznie gratuluję Panu Prezesowi, że rodzina – dziś już można powiedzieć, że wielopokoleniowa – jest zaangażowana w rozwój firmy. Młode pokolenie angażuje się we wszystkie sprawy.

Ale bardzo mocno chciałem podkreślić, że Państwo nie tworzą tylko firmy dla siebie, to nie jest tylko biznes. To także misja społeczna realizowana przez Państwa: i w rodzinnej miejscowości, w Niecieczy, gdzie jest znany na całą Polskę klub sportowy sponsorowany przez Państwa; jest to także teatr amatorski, którego mecenasem również jest Pan Prezes i cała rodzina; to także szkoła, która znajduje się pod opieką rodziny i jest przez rodzinę prowadzona, w szkole tej kształcą się właśnie dzieci z Niecieczy i okolicy.

W związku z powyższym jest to cały szereg takich działalności, które są nastawione właśnie na rozwój społeczności lokalnej – na budowanie tego, co w jakimś sensie nazywamy społeczeństwem obywatelskim, jest to współtworzenie tego lokalnego rozwoju, za co jestem ogromnie wdzięczny.

Trudno dziś mówić o Bruk-Becie jako firmie lokalnej. Bo gdy ktoś popatrzy na te wszystkie ogromne hale produkcyjne, na rozmiar tej produkcji, na wielkość dostaw, która dziennie realizowana jest w tych zakładach produkcyjnych – to musi zdawać sobie sprawę, że jest to firma absolutnie o profilu ogólnopolskim i szerszym.

Natomiast fakty są takie, że Państwo również wspierają rozwój właśnie swojej społeczności lokalnej, są tu mecenasami wielu działań kulturalnych i społecznych. Ogromnie się z tego cieszę.

Z całego serca gratuluję i chciałem życzyć Panu Prezesowi, Małżonce, całej rodzinie wszystkiego dobrego, jak najwięcej sukcesów gospodarczych. Dziękuję za to piękne wpisywanie się w rozwój Rzeczypospolitej.

Bo jeżeli mówimy o Polsce ambitnej, nowoczesnej – która nie jest tylko na europejskim poziomie, po prostu jest na wskroś europejska, jeżeli chodzi właśnie o innowacyjność, o jakość produkcji, wykonawstwo, estetykę tego wykonania – to właśnie pokazuje, że Polak potrafi i można u nas robić rzeczy absolutnie nie tylko na europejskim, lecz także, śmiało mogę powiedzieć, światowym poziomie.

Bardzo się z tego cieszę i bardzo serdecznie tego Panu Prezesowi i Państwu gratuluję. To dla mnie wielka radość, że mogę być tutaj i cieszyć się z Państwem tym, że rzeczywiście firma działa i rozwija się. Bo to jest ten kierunek, który bardzo bym chciał, żeby był realizowany w całym naszym kraju.

 

źródło: prezydent.pl

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze