loader

Akcja Żonkile 2021: Program obchodów

Uczcij z nami 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przyłącz się do organizowanej przez nas akcji Żonkile: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć, oglądaj wydarzenia, które przygotowaliśmy – pisze w komunikacie Muzeum Polin.

W tym roku wiele miejsca organizatorzy obchodów poświęcili walczącym w powstaniu kobietom. Opowiadają o nich między innymi podczas filmowego oprowadzania “W sukience i w mundurze” czy dyskusji “Jakby wybuchło, to razem ze mną. I tyle”.

Paweł Szamburski i Joanna Halszka Sokołowska wykonają kołysanki ze zbiorów Moshe Beregowskiego i Zalmena Mlotka. Swoją historią podzieli się Krystyna Budnicka.

Wszystkie wydarzenia będą dostępne online.

Program obchodów 19 kwietnia 2021:

  • 8:00: premiery materiałów na kanale YouTube: słuchowisk na podstawie opowiadań: “Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz “Historia z pewnej ulicy”Justyny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej, filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej oraz filmu “Muranów – Dzielnica Północna” dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
  • 9:30 premiera filmu “Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej.
  • 11:00 premiera filmu “Muranów – Dzielnica Północna” dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

1 2

O autorze