loader

Akcja Żonkile 2021: Program obchodów

Uczcij z nami 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przyłącz się do organizowanej przez nas akcji Żonkile: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć, oglądaj wydarzenia, które przygotowaliśmy – pisze w komunikacie Muzeum Polin.

W tym roku wiele miejsca organizatorzy obchodów poświęcili walczącym w powstaniu kobietom. Opowiadają o nich między innymi podczas filmowego oprowadzania „W sukience i w mundurze” czy dyskusji „Jakby wybuchło, to razem ze mną. I tyle”.

Paweł Szamburski i Joanna Halszka Sokołowska wykonają kołysanki ze zbiorów Moshe Beregowskiego i Zalmena Mlotka. Swoją historią podzieli się Krystyna Budnicka.

Wszystkie wydarzenia będą dostępne online.

Program obchodów 19 kwietnia 2021:

  • 8:00: premiery materiałów na kanale YouTube: słuchowisk na podstawie opowiadań: „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz „Historia z pewnej ulicy”Justyny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej, filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej oraz filmu „Muranów – Dzielnica Północna” dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
  • 9:30 premiera filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej.
  • 11:00 premiera filmu „Muranów – Dzielnica Północna” dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
    author avatar
    Capital24.tv
    Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze