loader

Nowość w ofercie MediSky International – prywatne ubezpieczenia zdrowotne na wypadek nowotworów

Warszawa, 28 września 2017 r. – wczoraj w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja ubezpieczeń onkologicznych oferowanych przez MediSky International

– regionalnego lidera rynku międzynarodowych prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, we współpracy z firmą ubezpieczeniową LAMP Group.

 

„Tsunami onkologiczne” – tak o sytuacji w Polsce mówili eksperci medyczni podczas spotkania z parlamentarzystami. W ciągu ostatnich 15 lat liczba Polaków, u których zdiagnozowano nowotwór złośliwy wzrosła aż o 42%. Jak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Onkologicznej Alivia[1] od lat zajmującej się edukacją na temat nowotworów, wspieraniem polskiej onkologii oraz osób chorych na raka, leczenie polskich pacjentów onkologicznych i dostęp Polaków do nowoczesnych terapii rażąco odbiega od standardów współczesnej medycyny. Dane są zatrważające. Na 19 typów nowotworów odbierających życie największej liczbie Polaków, tylko w jednym przypadku – raka jajnika – pacjenci mogą mieć pewność, że są leczeni zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. 70% leków antynowotworowych wskazanych w międzynarodowych standardach leczenia jest niedostępnych dla polskiego pacjenta lub ma on do nich dostęp w ograniczonym zakresie. Co więcej, ponad połowa nowoczesnych leków onkologicznych, będących w użyciu w krajach Europy, w Polsce nie jest w ogóle refundowana.

– W Polsce udaje się, że nie ma problemu rosnącej fali nowotworów – mówi Wojciech Wiśniewski, rzecznik Fundacji Alivia. – Dlatego efektywność systemu opieki onkologicznej w naszym kraju poprawia się cztery razy wolniej niż w Czechach. Mamy za mało lekarzy specjalistów, brakuje też standardów postępowania terapeutycznego. Pacjent onkologiczny, który chciałby wiedzieć, co mu się należy w ramach leczenia onkologicznego, nigdzie nie otrzyma takich informacji  – tłumaczy Wojciech Wiśniewski. – Wydatki publiczne na leki w Polsce należą do najniższych w Europie. Natomiast najnowsze terapie antynowotworowe, tak zwane celowane, są tak drogie, że z własnych środków pacjent nie mógłby pokryć ich kosztu.

– Sytuacja polskiego pacjenta ze zdiagnozowanym nowotworem jest nie do pozazdroszczenia – mówi Anna Jęczmyk z MediSky International. – Dobrze więc zawczasu się przygotować . Rozwiązaniem może być wykupienie prywatnego ubezpieczenia onkologicznego. Wspólnie z naszymi partnerami z LAMP Insurance oraz z New European Surgical Academy (NESA) – wiodącą interdyscyplinarną organizacją, zrzeszającą chirurgów różnych specjalności, w tym w dziedzinie onkologii, stworzyliśmy dwa specjalistyczne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych, obejmujące ochronę i leczenie w przypadku choroby nowotworowej. Co więcej, terapię można przeprowadzić w dowolnym szpitalu w kraju lub w Europie. Polacy nie są więc już zdani tylko na rodzimą służbę zdrowia.

Programy ubezpieczeń onkologicznych odpowiadające na różne potrzeby

Klienci MediSky International w Polsce mają do wyboru dwa pakiety ubezpieczeń onkologicznych, w zależności od swoich potrzeb – Medihope i NESA Card.

1 2

O autorze