loader

Kobieta umówiła się na seks. Straciła 460 tys. złotych

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 28-latka podejrzanego o przywłaszczenie mienia, kradzież pieniędzy, sprzętu komputerowego oraz telefonów. Kobieta poznała mężczyznę na portalu społecznościowym i jeszcze tego samego dnia zaprosiła go do jednego z warszawskich hoteli. Gdy się obudziła, nie było już ani mężczyzny, ani zaparkowanego przed hotelem BMW. Pokrzywdzona oszacowała straty na ponad 460 000 złotych.

Kobieta poznała mężczyznę na popularnym portalu społecznościowym. Po krótkiej rozmowie umówili się w jednym z hoteli w centrum Warszawy. W zamian za jego towarzystwo, zaoferowała mu 500 euro.

Następnego dnia rano, kobieta nie zastała już mężczyzny. Wraz z nim znikło jej BMW wart ponad 300 000 złotych oraz wszystko, co w nim miała, czyli 5000 euro, 2000 dolarów amerykańskich, dwa najnowsze iPhone’y oraz sprzęt komputerowy.

Kobieta zawiadomiła policję, a ustaleniem tożsamości sprawcy i jego zatrzymaniem zajęli się policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Potrzebowali na to zaledwie kilku dni.

Dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu oraz intensywnym działaniom operacyjnym, policjanci szybko zlokalizowali i odzyskali wartościowe BMW, a także zatrzymali poszukiwanego 28-latka. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleziono skradziony sprzęt komputerowy oraz jeden z telefonów. Okazało się, że drugiego iPhone’a mężczyzna dał w prezencie swojej żonie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KSP / sc

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze