loader

Debata Capital24.tv: Wellbeing w firmie, a kultura organizacyjna

Wellbeing to nie tylko koszt, ale także inwestycja, która przynosi wymierne korzyści.

W debacie „Wellbeing w firmie, a kultura organizacyjna” udział wzięli: Ewa Małyszko, prezes zarządu PFR TFI SA, Piotr Kreft, Managing Director Digital Innovation HUB SAMSUNG SDS oraz Agata Lautsch, Menedżer ds. Rozwoju i Zmiany Kariery Dział Rozwoju i Ocen BIGRAM S.A. Dyskusję poprowadził Tomasz Sańpruch redaktor naczelny Capital24.tv.

Szczególnie ważny wydał się naszym rozmówcom aspekt międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, uczenia się od siebie, poczucia, że organizacje są w stanie pogodzić i przede wszystkim wykorzystać potencjał osób z różnych grup wiekowych.

Prezes Ewa Małyszko zwróciła uwagę, że „badanie Global Wellbeing 2021 wskazuje na bezpośredni związek między dobrostanem pracowników, a wynikami biznesowymi organizacji. Jednocześnie to samo badanie pokazuje, że choć dla przeważającej części firm ta kwestia jest ważna, to tylko 55 proc. przedsiębiorstw ma opracowaną strategię wellbeingową, a zaledwie 24 proc. uwzględnia dobrostan pracowników w swojej strategii biznesowej i strategii zarządzania talentami.”

Podkreśliła, że „troska o dobrostan pracowników wkracza na listę priorytetowych zadań dla menedżerów. Być może punktem wyjścia powinno być pytanie: czy nasze organizacje stać na ryzyka, jakie niesie brak wellbeingu, takie jak wypalenie zawodowe, częstsza nieobecność w pracy, niższa produktywność i motywacja, a także związane z nimi koszty? Troska o wellbeing jest pewnego rodzaju inwestycją – zarówno w rozwój ludzi, jak i rozwój naszej firmy. Wszak pracownik, który potrafi odnaleźć równowagę między różnymi sferami życia, to jednocześnie pracownik bardziej zmotywowany, efektywny, kreatywny i otwarty na wyzwania. A właśnie takich osób potrzebujemy w naszych organizacjach. Przemyślana strategia wellbeingu, która będzie odpowiedzią na realne potrzeby pracowników, jest podstawą do tego, aby spojrzeć na naszą organizację z szerszej perspektywy, jak na przestrzeń społeczną, w której współpracujemy, wyznaczamy i realizujemy cele, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, rozwijamy się, a jednocześnie zachowujemy dobre samopoczucie”.

Zobacz wideo w Capital24.tv

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze