loader

Polskie produkty mleczne dla wszystkich

Mleko i jego przetwory są produktami, zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i starszego pokolenia konsumentów. Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, Związek Rewizyjny jest autorem kampanii „Polskie produkty mleczne dla wszystkich”, skierowanej do konsumentów w każdym wieku. Internet i telewizja już od lipca br. są pełne mlecznych informacji i inspiracji kulinarnych. Do grudnia 2022 r. konsumenci będą mogli, wraz z prowadzącymi programy w ramach kampanii, przygotować mnóstwo potraw na bazie produktów mlecznych i usłyszeć wiele wartościowych informacji dotyczących mleka.

Widzowie „Pytania na Śniadanie” w TVP2 mogą, wraz z prezenterami, w prosty sposób przygotować całodzienny jadłospis, wykorzystując wyroby mleczne.

 

W programie konsumenci odkrywają nie tylko inspiracje na pięknie, profesjonalnie
i często zaskakująco podane mleczne śniadania, obiady i kolacje, ale również mogą uzupełnić swoją wiedzę na temat wpływu mlecznych pyszności na zdrowie.

Czy wiedzieliście, że płynne przetwory mleczne, to świetne nawodnienie na lato,
a wyroby z mleka są wspaniałym źródłem białka i innych wartości odżywczych dla aktywnych fizycznie czy jakie produkty mleczne powinni wybierać seniorzy? Te i więcej informacji znajdziecie w „Pytaniu na Śniadanie” w TVP2.

Dla tych, którzy lubią podróżować, również kulinarnie, organizatorzy kampanii przygotowali serię programów „Nasze najpyszniejsze” w TVP3. Tu, wraz z gospodarzem – Kubą Steuermarkiem, najpiękniejsze Polki – laureatki i finalistki konkursu Miss Polonia, podróżują po Polsce i odkrywają wraz z widzami tradycyjne, mleczne dania.

Dokładne daty mlecznych, edukacyjnych programów kulinarnych można znaleźć na stronie.

Na profilach społecznościowych również znajdziecie wiele mlecznych inspiracji kulinarnych, ciekawostek i porad. Klikajcie na fanpage na Facebooku i Instagramie.

Zaglądajcie też na instagramowy profil Kuby Steuermarka, który regularnie zamieszcza filmiki z mnóstwem ciekawostek i porad od dietetyczki oraz lekarza na temat ogromnego znaczenia obecności mleka i jego przetworów w diecie każdego z nas, poczynając od maluszków, a kończąc na seniorach.

Profil instagramerki Magdy Rudak, jest pełen jej własnych wyborów mlecznych produktów w kuchni oraz propozycji smacznych dań na bazie mleka i jego przetworów – idealnych do samodzielnego wykonania we własnym domu.

Dla tych, co wolą słuchać, organizator przygotował „Mleczne podcasty”, w których możecie usłyszeć od specjalisty dietetyki o propozycjach wyrobów mlecznych, które są niezbędnymi składnikami naszej diety.

Dzisiejsi konsumenci są świadomi i poszukujący informacji na temat spożywanych produktów. Branża mleczarska mając na względzie wartości odżywcze, jakie posiada mleko, nie ustaje w wysiłkach edukowania swoich odbiorców i ich zachęcania do zwiększania udziału wyrobów mlecznych w diecie. Ostatnie badania wskazują na duży wzrost spożycia serów i twarogów w Polsce. Duży udział w takich zachowaniach konsumenckich ma ich edukacja, dzięki której robiąc zakupy wybieramy właśnie takie produkty jak ser czy twaróg, znając ich dobroczynny wpływ na nasz organizm. Oby tak dalej!

Wraz z organizatorem – KZSM Zw. Rew., partnerami kampanii „Polskie produkty mleczne dla wszystkich” są również Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych SOLIDARNOŚĆ i Polski Związek Zawodowy Rolników. Patronat nad kampanią objęła Fundacja Instytut Matki i Dziecka.

 

Kampania została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze