loader

Polacy i zakupy online. Raport Everli

  • Miesiącami, w których Polacy kupowali najchętniej były: marzec i kwiecień.
  • Warszawa, Kraków, i Wrocław to trzy miasta o najwyższym  wzroście zamówień rok do roku.
  • Trzy kategorie najczęściej kupowanych produktów w całym kraju to: warzywa, owoce i jogurty.

 

Pół miliona użytkowników

Miniony 2021 rok potwierdził, że Polacy coraz chętniej dokonują zakupów online. Wykorzystanie aplikacji i strony internetowej Everli potwierdza, że na  zakupy z dostawą do domu decyduje się coraz większa liczba klientów w całym kraju, a w bazie klientów firmy znajduje się już ponad pół miliona osób. W  minionym roku Everli umacniało swoją pozycję we wszystkich polskich miastach, jednak na podium znalazły się: Warszawa Kraków i Wrocław.

 

Najchętniej kupujemy warzywa i owoce

W porównaniu z 2020 rokiem, nastąpiły zmiany w popularności kategorii zamawianych produktów. W ostatnich dwunastu miesiącach Polacy najchętniej kupowali warzywa, owoce i jogurty. Może być to potwierdzeniem tezy, że konsumenci, którzy korzystają z nowych technologii i decydują się na zakupy online, podążają za nowoczesnymi trendami żywieniowymi. Wśród owoców zdecydowanym liderem były banany z kategorii premium, ale także banany luzem i cytryny.

 

Jeśli chodzi o warzywa, klienci niemal nigdy nie zapominali o umieszczeniu w koszyku czerwonej papryki. Dużą popularnością cieszył się nabiał, w tym przypadku polscy konsumenci najchętniej sięgali  po mleko i sery żółte.

 

Top 5 kategorii produktów kupowanych w 2021 roku

  • warzywa
  • owoce
  • jogurty
  • mleko
  • sery żółte

 

Niespodzianki

Zaskoczeniem może być to, że największe wzrosty sprzedaży nie dotyczyły warzyw i owoców. Nieoczekiwanymi liderami okazały się w tym przypadku napoje izotoniczne, pizza mrożona i sorbety. Sprzedaż izotoników w porównaniu z 2020 rokiem wzrosła aż o ponad 275 proc., a pizzy mrożonej i sorbetów o ok. 193 proc.

 

Kiedy kupujemy najchętniej

Klienci najchętniej składali zamówienia w poniedziałki, a kolejnymi dniami były czwartek i wtorek. Zakupy zamawiano w pierwszej części dnia, między 10 – 14. Dniem w którym Szoperzy Everli najczęściej pojawiali się w domach klientów był piątek.

 

1 2

O autorze