loader

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Mongolii na zaproszenie prezydenta Ukhnaagiina Khürelsükha

Podczas oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Mongolii, polski przywódca spotkał się z prezydentem Ukhnaagiinem Khürelsükhem w celu rozmów na temat zacieśnienia współpracy pomiędzy oboma krajami. Prezydent Duda podziękował gospodarzom za zaproszenie i serdeczne przyjęcie polskiej delegacji, a także za pomoc humanitarną udzieloną Ukrainie przez Mongolię.

W trakcie rozmów, które odbyły się zarówno w cztery oczy, jak i z udziałem delegacji, omówione zostały najważniejsze kwestie dotyczące współpracy politycznej i gospodarczej. Prezydent Duda wyraził zadowolenie z rozwoju Mongolii na przestrzeni ostatnich lat oraz z podpisanych pięciu umów międzynarodowych. Współpraca pomiędzy krajami ma skupić się na dziedzinach takich jak geologia, górnictwo oraz współpraca w sektorze edukacji i nauki.

Duda podkreślił również, że młodzi ludzie, którzy studiują za granicą, są najlepszymi ambasadorami i budowniczymi przyjaźni między krajami. Prezydent Polski zaprosił młodzież z Mongolii na polskie uczelnie, aby wspólnie mogli się rozwijać.

W ramach wizyty, prezydent Andrzej Duda weźmie udział w forum biznesowym oraz spotka się z premierem i przewodniczącym mongolskiego parlamentu. Polska chce intensyfikować współpracę z Mongolią w różnych dziedzinach, w tym także w ramach programu zalesiania Mongolii „Program miliarda drzew”.

Na zakończenie, prezydent Duda przekazał zaproszenie do Polski prezydentowi Khürelsükhowi i jego małżonce, wyrażając nadzieję, że będą mogli gościć ich w Warszawie oraz innych miejscach w Polsce.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze