loader

Fasada Roku 2022 – znamy wyniki głosowania internautów

Przez 6 miesięcy społeczność internetowa oceniała budynki z całej Polski w ramach plebiscytu Fasada Roku 2022. W ten sposób z 270 elewacji wyłoniono 5 laureatów w 5 kategoriach, do których wędruje specjalny tytuł „Wyróżnienie internautów”.

Konkurs Fasada Roku wystartował 1 kwietnia br. w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek zabytkowy po renowacji. Od tego momentu aż do końca września br. architekci, wykonawcy i inwestorzy mogli zgłaszać swoje realizacje – budynki wykończone kompletną technologią Baumit. Miesiąc później – 1 maja, wystartowało głosowanie publiczności, które trwało aż do końca października. Każdy mógł ocenić dowolną liczbę kandydatów. Procedura była prosta – wystarczyło wejść na stronę konkursu i wyrazić swoją opinię, posługując się skalą od 1 do 5 gwiazdek.

Łącznie w plebiscycie zebrano prawie 29 000 ocen entuzjastów budownictwa i architektury z całej Polski. Budynki z najwyższą notą w swojej kategorii otrzymały specjalny tytuł „Wyróżnienie Internautów”. Oto one!

Tak wytypowali internauci

W kategorii „budynek jednorodzinny nowy” internauci najwyżej ocenili dom przy ul. Widokowej w Czeladzi. W przygotowanie i opracowanie projektu zaangażowali się mgr inż. arch. Maciej Krasodomski oraz mgr inż. Marcin Belkius, natomiast jego realizacją na poziomie budowlanym zajęła się firma Stanisław Chrobak Usługi Remontowo-Budowlane.

https://baumit.pl/fasadaroku/projects/single-family-house/4348/dom-widokowa

W grupie nowych budynków wielorodzinnych najwyżej został oceniony I etap osiedla Solaris Park w Krakowie, którego inwestorem jest Semaco Invest Group Sp. z o.o. Projekt autorstwa B2 Studio Sp. z o.o. urzeczywistnił wykonawca – Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp.k.

https://baumit.pl/fasadaroku/projects/multi-family-residential/4285/solaris-park-etap-i

Wśród budynków po termomodernizacji na szczycie rankingu internautów uplasował się budynek hurtowni elektrycznej ELGAL w Płocku. Prace według projektu mgr inż. arch. Marty Siodłak z WEKTOR-P Kowalscy Sp. J., przeprowadziła firma Eurodom Sp.z o.o.

1 2

O autorze