loader

CBA: Fałszywe dokumenty i kredyt. Dwie osoby zatrzymane

Dwie osoby zatrzymane przez CBA. Śledztwo dotyczy m.in. wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów.

Delegatura CBA w Lublinie prowadzi postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu w wielowątkowej sprawie  m.in. powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych samorządowych, celem podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za osiągnięcie korzyści majątkowej, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień, mogące wyrządzić jednostce organizacyjnej wykonującej działalność gospodarczą szkodę majątkową i innych. Jeden z wątków dotyczy wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów.

Funkcjonariusze lubelskiej Delegatury CBA uzyskali informacje o dwóch osobach, które w oparciu o fałszywe dokumenty, potwierdzające zatrudnienie w jednej z firm, uzyskały kredyt konsumpcyjny w wysokości 30 tysięcy złotych. W placówce jednego banków, miały przedłożyć podrobione potwierdzenia zatrudnienia w spółce.

Po zakończeniu przeszukań zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w  tym dozór Policji, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze