loader

N. Matusiak: Elastyczność w podejściu do biznesu ogrywa teraz kluczową rolę

Nowoczesny i innowacyjny świat biznesu, czy jesteśmy na to gotowi? Na to pytanie w rozmowie z capital24.tv odpowiada Norbert Matusiak, Compensation & Benefits Manager FORVIA.

„Obecna sytuacja gospodarcza i geopolityczna sprawia, że prowadzenie biznesu jest ogromnym wyzwaniem.

Niestabilne łańcuchy dostaw, wzrost cen surowców, szalejąca inflacja oraz bardzo niskie bezrobocie, to tylko niektóre problemy, z którymi musimy się mierzyć.

Kluczem do sukcesu jest dobrze zorganizowany i zwinny zespół, optymalizacja procesów, skuteczność działania i otwartość na zmiany. Elastyczność w podejściu do biznesu ogrywa teraz kluczową rolę. Kwestie które jeszcze 5 lat temu wydawały nam się niemożliwe – jak home office, pełna cyfryzacja procesów, spotkanie zdalne jako wiodące – już są absolutnie na porządku dziennym. Co więcej, nie jest to już tylko dobra wola firmy, ale oczekiwania kandydatów i klientów, którzy chcą natychmiastowego dostosowania się do zmian. Dotyczy to również kwestii zrównoważonego rozwoju, które stały obowiązkowym punktem w strategii organizacji.

Do tej pory dużo mówiło się o cyfryzacji i automatyzacji w biznesie jako dominującym trendzie. Pandemia, a teraz wojna, pokazały, że to człowiek powinien być w centrum strategii biznesowej, bo w dłuższej perspektywie to pracownicy, klienci, kontrahenci decydują o sukcesie naszej firmy. Przy całej elastyczności, wprowadzaniu innowacji nie należy zapominać o szeroko pojętym czynniku ludzkim, który jest absolutnie kluczowy w realizacji założeń. To niezwykle pouczające doświadczenie ostatnich lat, które mam nadzieję zostanie z nami na dłużej”.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze