loader

Nietrzeźwy kierowca z piwem w ręku zatrzymany

Policjanci z komisariatu we Wrocławiu-Grabiszynie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który prowadząc dostawczego Citroena, pił piwo i nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ustalili, iż 28-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca miał jednak na swoim sumieniu więcej grzechów. Policjanci ustalili ponadto, iż za kierownicę wsiadł pomimo orzeczonych dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas patrolowania ulic, funkcjonariusze z Wrocław-Grabiszyna zauważyli kierującego dostawczym Citroenem, który przejeżdżając obok nich pił piwo. Policjanci zareagowali od razu, włączając sygnały pojazdu uprzywilejowanego i dając kierującemu Citroenem wyraźne polecenia do zatrzymania się. 28-latek na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać i hamować, ani myśląc o zatrzymaniu.

Gdy wjechał na parking, policjanci zablokowali mu radiowozem możliwość wyjazdu i kontynuowania niebezpiecznej jazdy. Gdy policjanci podeszli do auta, 28-latek siedział za kierownicą, trzymając jednocześnie butelkę z piwem między nogami, a dookoła walały się inne puste opakowania po już wypitych napojach alkoholowych.

Agresywnego i wulgarnego wrocławianina funkcjonariusze przebadali alkomatem. Wynik – blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy potwierdził to, co zastali w aucie. Nietrzeźwy kierowca miał na swoim sumieniu więcej przewinień, prowadząc pomimo dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

W trakcie zatrzymania stwierdził, że w dalszym ciągu będzie jeździł autem, bo w kraju, z którego pochodzi można to robić, i on przecież nie zrobił nic złego. Swoją podróż 28-latek zakończył w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za taką jazdę grozić mu może kara nawet 5 lat więzienia.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze