loader

Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii

Bank Credit Agricole zaprasza na kolejną edycję Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Przez cały marzec publiczność może wziąć udział w licznych wydarzeniach, które pozwolą zachwycić się językiem i kulturą krajów frankofońskich.

 

Marzec to najważniejszy miesiąc dla wszystkich fanów kultury francuskiej. Na całym świecie 20 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii, któremu towarzyszą liczne wydarzenia artystyczne. W tym roku wrocławski Festiwal Frankofonii jest podwójnie uroczysty, gdyż organizator wydarzenia, stowarzyszenie Alliance Française świętuje 140. jubileusz swojej działalności. Bank Credit Agricole jako stały partner imprezy aktywnie włącza się w popularyzację języka francuskiego i kultury krajów francuskojęzycznych.  

 

To ogromny powód do dumy dla Credit Agricole jako współorganizatora wydarzenia, że Festiwal Frankofonii już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Wrocławia. Jestem przekonany, że w tak bogatym i różnorodnym programie każdy zainteresowany kulturą francuską znajdzie dla siebie coś interesującego – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku.

 

Dni Krajów Francuskojęzycznych to doskonała okazja, żeby lepiej poznać niezwykłe bogactwo kultury krajów frankofońskich. Program festiwalu obejmuje blisko 20 wydarzeń z różnych dziedzin: muzyki, kina czy kulinariów.

 

Głównym punktem festiwalu będzie wieczór galowy, który odbędzie się 23 marca w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie uświetni koncert muzyki kameralnej w wykonaniu wrocławskiej formacji klarnetowo-gitarowej Bokun/Kościuszko Duo. Zaplanowano także inne koncerty (French Touch w wykonaniu Ewy Rzeszotarskiej i Zagan Acoustic), filmowe spotkania z komedią (Fragile, Enorme, Les 2 Alfred, Victoria, Notre Dame) i światem frankofońskim (Sous le ciel d’Alice, Petit Pays) oraz filmy dla najmłodszych i nastolatków. W programie znalazły się również wystawa prac plastycznych dzieci z Białorusi i Ukrainy „Mały Książe, ten bohater”, warsztaty rękodzieła czy konkurs plastyczny. Młodzież będzie mogła spróbować swoich sił w rozwiazywaniu zagadek w escape roomie oraz poznać możliwości studiowania we Francji podczas dyżuru agenta Campus France. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja.  

 

author avatar
Credit Agricole Bank Polska S.A.
Credit Agricole Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, który od blisko 20 lat funkcjonuje na polskim rynku i jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze consumer finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 47 krajach na świecie i obsługuje ponad 51 milionów klientów.
O autorze