loader

Ruszył nowy serwis Gadu-Gadu

Prywatność, bliskie relacje z prawdziwymi znajomymi, wymiana multimediów, livestream oparty m.in. na opisach tekstowych i graficznych znanych z komunikatora – to niektóre wyróżniki nowego projektu przygotowanego dla polskich internautów, w tym dla licznej społeczności użytkowników Gadu-Gadu.

W dniu 14 czerwca 2010 r. spółka GG Network udostępniła serwis GG.pl, który pozwala użytkownikom komunikatora na swobodniejszą komunikację i współpracę w ramach grup znajomych. Serwis został upubliczniony w wersji beta.

Społeczność Gadu-Gadu jest jedną z najliczniejszych w polskim Internecie.

– Użytkownicy komunikatora mają coraz większe potrzeby i nie sposób ich wszystkich zrealizować w jednej aplikacji. Chcą się komunikować i wymieniać multimediami również w wąskich grupach przyjaciół. Nie zawsze chcą prezentować siebie i swoje przemyślenia całemu światu. Coraz częściej myślą o prywatności, tak znamiennej dla osobistych rozmów prowadzonych na Gadu-Gadu. O tym wszystkim pamiętaliśmy gdy powstawała idea GG.pl jako naturalnego rozszerzenia naszego komunikatora – mówi Piotr Pokrzywa z zarządu GG Network S.A.

Osoby korzystające na co dzień z Gadu-Gadu zyskają dzięki serwisowi wiele nowych funkcjonalności, które nie będą obciążać dotychczasowej aplikacji. W nowych wersjach komunikator współpracuje z serwisem GG.pl. Użytkownik posługuje się własną listą kontaktów, ale zyskuje nowe możliwości wymiany informacji. Są to m.in.: łatwość wymiany plików multimedialnych oraz inicjowanie dyskusji i współpraca w niewielkich grupach, powoływanych one click lub nawet automatycznie. Nowy portal GG.pl umożliwia czat i komunikację poprzez e-mail (Poczta Gadu-Gadu). Wkrótce będą też możliwe połączenia głosowe i wysyłanie wiadomości SMS z poziomu serwisu. 

Jedną z najważniejszych korzyści dla użytkowników serwisu jest wysoki stopień prywatności. Gadu-Gadu zadbało o to, aby użytkownicy, którzy cenią sobie osobisty charakter rozmów przez komunikator nie stracili tego w serwisie. Nawet znajomi nie widzą pełnej listy kontaktów danego użytkownika, a jedynie wspólnych znajomych. Osoby spoza serwisu, niezwiązane z naszą listą kontaktów, nie mają dostępu do naszych danych i wpisów. Zakres prywatności ustala w prosty sposób sam użytkownik – może także upublicznić swój profil tak, aby był widoczny dla wszystkich – jednak musi to być jego świadoma decyzja. Stała komunikacja (instant messaging) pomiędzy uczestnikami społeczności komunikatora, oraz fakt że znaczna część użytkowników jest zawsze on-line, sprawia, iż serwis GG.pl jest żywy i dynamiczny, a rozmowy real-time, charakterystyczne dla Gadu-Gadu, są podstawą jego działania.

– Zastanawialiśmy się, w jaki sposób udoskonalić już istniejące narzędzie i w jaki sposób odpowiedzieć na konkretne potrzeby naszych obecnych i nowych użytkowników, np. coraz częściej poruszany temat prywatności – mówi Krzysztof Szalwa z zarządu GG Network S.A. – Tworząc serwis wzięliśmy pod uwagę wyjątkowość społeczności Gadu-Gadu, skupiliśmy się na tym, co użytkownicy uwielbiają, a także na tym, czego im jeszcze brakuje. 

-W wielu serwisach znajomi nie są tak naprawdę znajomymi, to często przypadkowe osoby, z którymi, w najlepszym przypadku, gdzieś, przypadkiem się zetknęliśmy. W Gadu-Gadu, a teraz w GG.pl na swoich listach kontaktów mamy najczęściej prawdziwych znajomych, ludzi z którymi na co dzień się komunikujemy, tak jak w książce telefonicznej telefonu komórkowego – mówi Zbigniew Pieńkowski, CIO GG Network S.A.

Pierwsze tygodnie od uruchomienia serwisu to okres jego dynamicznego rozwoju. Twórcom projektu zależy na bliskiej, otwartej współpracy z obecnymi i nowymi użytkownikami, a także na stałym otrzymywaniu od nich uwag i komentarzy.

– Chcielibyśmy przez najbliższe miesiące dosłownie co kilka dni dodawać do serwisu nowe funkcjonalności. Niektóre z nich są dość oczywiste, bo możemy je już spotkać w innych serwisach. Wiele z nich będzie wynikało z naturalnej integracji innych usług społecznościowych grupy GG Network. Szykujemy też wele niespodzianek. Co ważne, publikujemy serwis w wersji beta, ponieważ chcemy aby nasi użytkownicy mieli realny wpływ na to, jak będzie się on rozwijał. Jeśli więc pytacie mnie dziś, co będzie w serwisie za rok, odpowiem – zapytajcie naszych użytkowników! – mówi Marek Soból, CPO w GG Network S.A.

Serwis gg.pl – w wersji Beta – jest otwarty dla wszystkich użytkowników od 15 czerwca, po oficjalnej premierze, która odbyła się 14 czerwca o godz. 11.00 w Obiekcie Znalezionym w Warszawie.

 

(Informacja prasowa Gadu-Gadu)

 

 

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze