loader

Programy społecznego zaangażowania Microsoft w Polsce – Unlimited Potential

Ogólnoświatowa inicjatywa Microsoft Unlimited Potential – Społeczny Program Umiejętności Technologicznych jest realizowana lokalnie przez oddziały firmy na całym świecie.

 

Celem tego zainicjowanego w 2003 roku programu, jest umożliwianie osobom pozostającym na marginesie życia społecznego i zawodowego nabycia nowych umiejętności, przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych. W ramach programu Microsoft Unlimited Potential organizacje pozarządowe mogą pozyskiwać granty składające się ze środków finansowych, oprogramowania oraz pakietów dydaktycznych do nauczania technologii teleinformacyjnych.

 

Społeczny Program Umiejętności Technologicznych Microsoft Unlimited Potential jest prowadzony również w Polsce. Uwzględniając warunki ekonomiczne i społeczne w naszym kraju, lokalne projekty w ramach Społecznego Programu Umiejętności Technologicznych adresowane są przede wszystkim do osób i społeczności, które nie miały wcześniej możliwości nauczyć się obsługi i wykorzystania komputera oraz Internetu. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętność, zaś jej brak może prowadzić do wykluczenia informacyjnego i pozostawania na marginesie życia społecznego i zawodowego.

 

Głównym celem realizowanych w Polsce projektów jest podnoszenie poziomu umiejętności i kwalifikacji, a tym samym konkurencyjności zawodowej tych osób, które wcześniej nie miały możliwości korzystania z nowoczesnych technologii. W praktyce oznacza to zapewnianie dostępu do komputera i Internetu oraz szkoleń informatycznych społecznościom defaworyzowanym, głównie mieszkańców wsi i małych miasteczek, osobom bezrobotnym lub zagrożonym bezrobociem oraz osobom niepełnosprawnym.

 

Do tej pory w Polsce przyznano 7 grantów w ramach Społecznego Programu Umiejętności Technologicznych Microsoft Unlimited Potential, których łączna wartość przekracza 3 mln 600 złotych. W ich rezultacie powstało 118 bezpłatnych Punktów Dostępu do Internetu „Ikonk@” w regionie Podlasia, 2 Centra Edukacji i Aktywizacji Zawodowej dla Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, a także 3 Pracownie Komputerowe na Lubelszczyźnie oraz 7 Społecznych Pracowni Edukacyjno-Komputerowych na Podlasiu.

 

author avatar
Microsoft
Microsoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą urządzeń i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych, które pomagają w pełni realizować ich potencjał. Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft jest system operacyjny Windows. Wraz z premierą Windows 8 – dostępnego już w najnowszej wersji Windows 8.1 – firma wprowadziła na rynek pierwszy, obsługiwany dotykowo system operacyjny z rodziny Windows, który działa na tradycyjnych komputerach oraz urządzeniach z ekranami dotykowymi, w tym również na tabletach PC. Równocześnie z premierą Windows 8 Microsoft wprowadził na rynek pierwszy komputer sygnowany własnym logo – Microsoft Surface. System operacyjny Windows dostępny jest również w wersjach na platformę mobilną – Windows Phone oraz platformę serwerową – Windows Server.Kluczową pozycję w portfolio firmy zajmuje również Microsoft Office, powszechnie używany zestaw aplikacji wspierających komunikację i produktywność. Pod nazwą Microsoft Office 2013 jest on dostępny w formie tradycyjnego oprogramowania instalowanego na urządzeniu. Jednocześnie pod nazwą Office 365 udostępniany jest jako zestaw aplikacji online albo instalowanych na urządzeniu, wraz z dodatkowymi usługami w chmurze, które w pełni wspierają mobilny styl pracy. Ponadto w ofercie spółki znajdują się również rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics. Microsoft jest także liderem w zakresie rozwiązań dostarczanych w formie usług w modelu cloud computing i jako jedyny dostawca posiada kompleksową ofertę zarówno infrastruktury, platformy programistycznej oraz aplikacji w chmurze obliczeniowej. Całe środowisko tworzy spójną platformę Cloud OS, działającą w oparciu o m.in. Microsoft Azure. Rozwiązania chmurowe oferowane przez Microsoft mogą być dostarczane klientom w modelu chmury publicznej, ale również w modelach chmury prywatnej oraz hybrydowej, która jest połączeniem obu modeli dostosowanym do potrzeb klienta. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 100 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym około 350 osób w Polsce.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze