loader

Programy społecznego zaangażowania Microsoft – Stowarzyszenie Otwarte Drzwi video case study

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie – jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi – są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości drzemiących w nas samych i otaczającym świecie.

 

Microsoft od wielu lat prowadzi działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia i lokalnych społeczności, w ramach których prowadzi działalność biznesową. Realizując programy społecznego zaangażowania firma pragnie przyczyniać się do wyrównania szans społeczności defaworyzowanych i zagrożonych „wykluczeniem informacyjnym” w dostępie do narzędzi, wiedzy i umiejętności.

 

Jedną z organizacji, z którymi Microsoft wspólnie realizuje projekty jest  Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”. Organizacja ta, istniejąca od 1995 roku, pomaga bezdomnym, upośledzonym oraz bezrobotnymi. Program stowarzyszenia zawiera terapie socjalne, pomoc psychologiczną oraz pomoc społeczną. Równocześnie organizacja oferuje kursy komputerowe.

 

„Dzięki oprogramowaniu, które udostępnia nam Microsoft, możemy uczyć naszych podopiecznych umiejętności, które są im potrzebne na rynku pracy. Uczestnicy uczą się używać programów Excel, Word, Access i PowerPoint. Ale nie chodzi tutaj tylko o znalezienie pracy, ale też o rozwój osobisty uczestników.” – mówi Michał Umiński, specjalista IT, „Otwarte Drzwi”.

 

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze