loader

Premier: w IV kw. br. mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii

W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii; Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze – myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB – oświadczył premier Morawiecki.

Szef rządu w piątkowym wpisie na Facebooku podkreślił, że Polska ma najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, a – jak dodał – dzięki programom takim jak Krajowy Plan Odbudowy i Nowy Ład, “zwiększymy szansę na dynamiczny wzrost gospodarczy”.

“W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii. Niektóre kraje cofną się o jedenaście czy o dwadzieścia parę lat” – stwierdził szef rządu.

Podkreślił jednocześnie, że Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze.

“Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB” – ocenił. “Jest szansa na to, że przy wsparciu środków z programu Nowego Ładu wzrost gospodarczy w najbliższych kilku latach będzie dynamiczny” – dodał premier.

Jak wynika z opublikowanych w czwartek danych Eurostatu, Polska w styczniu miała najniższe bezrobocie w UE, wyniosło ono 3,1 proc. Na drugim miejscu były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc, a trzecia – Holandia z 3,6 proc. Najwyższe bezrobocie w styczniu było w Hiszpanii – 16 proc. W podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia br. ustawie budżetowej na 2021 r. założono, że w ujęciu realnym PKB wzrośnie w tym roku o 4 proc.

(PAP) autor: Rafał Białkowski rbk/ mrr/

1 2

O autorze