loader

PIONIERSKIE URZĄDZENIA DO OCZYSZCZANIA I STERYLIZACJI POWIETRZA JUŻ DOSTĘPNE W POLSCE

Spółka Biomass Energy Project S.A. oraz Shandong Sady Medical Technology Co podpisały umowę agencyjną. Porozumienie zakłada, że polska spółka będzie agentem i reprezentantem do sprzedaży urządzeń oraz systemów do oczyszczania i sterylizacji powietrza na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Aparatura to jedyne na świcie rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu specjalnego enzymu lizozymu, umożliwia likwidację patogennych drobnoustrojów, a nie jedynie zatrzymanie ich na powierzchni filtrów. Co więcej, system jest przyjazny dla środowiska. Produkt ma być uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty Spółki. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, jak również związanym z zapobieganiem zagrożeniom biologicznym. Okres trwania umowy to rok.

Systemy do oczyszczania i sterylizacji powietrza, które wykorzystują enzym lizozymu to rewolucja w medycynie. Technologia ta zapewnia możliwość trwałej likwidacji bakterii, wirusów i grzybów, a nie tylko ich zatrzymywania na powierzchni filtrów. Dzięki temu nie ma możliwości dalszego rozsiewania się zakażeń, które występuje po zużyciu tradycyjnych filtrów. To pionierskie w skali świata rozwiązanie. Jestem przekonany, że szerokie wykorzystanie ich w placówkach medycznych i nie tylko, może przyczynić się do poprawy zdrowia i komfortu społeczeństwa, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.

ROZWIĄZANIA DLA POPRAWY ZDROWIA POLAKÓW

Spółka Biomass Energy Project (BEP), opracowała i zbudowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych, które służyć mają do rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Projekt został zaplanowany w taki sposób, aby spełniać różnorodne potrzeby placówek medycznych o szerokim profilu działania. Umowa z wiodącym chińskim producentem urządzeń do oczyszczania powietrza ma być uzupełnieniem oferty Spółki w zakresie rozwiązań dla medycyny.

Urządzenia opracowane przez firmę Shandong Sady Medical Technology korzystają z unikalnej technologii oczyszczania powietrza z użyciem enzymu lizozymu. Jest ona przyjazna dla środowiska i nie powoduje wtórnego zanieczyszczenia, czym wyróżnia się na tle innych rozwiązań dostępnych na światowym rynku. Aparatura stosowane jest już w tysiącach szpitali w Chinach. Teraz również w Polsce i w Wielkiej Brytanii, dzięki zdobyczom najnowszej technologii, będziemy mogli efektywniej leczyć ludzi, dodaje Prezes BEP.

1 2

O autorze