loader

Opętani

W niewielkiej miejscowości na amerykańskim środkowym zachodzie mąż i żona walczą o przetrwanie. Nieznana toksyna, która dostała się do wody pitnej, powoduje, że wystawieni na jej działanie ludzie zmieniają się w krwiożercze bestie. Władze odmawiają interwencji, skazując niezarażonych mieszkańców miasteczka na pewną śmierć. „Opętani” to unowocześniona wersja klasycznego horroru George’a Romero „Szaleńcy”, pod tym samym tytułem oryginalnym: „The Crazies”. Reżyserem filmu jest Breck Eisner („Sahara”), a scenarzystami – Scott Kosar („Amityville Horror”, „Teksańska masakra piłą mechaniczną”) oraz Ray Wright („Puls”, „Przypadek 39”). 

 

American Dream zmienia się w koszmar, kiedy w „mieście jak z obrazka” mieszkańcy zaczynają poddawać się wszechogarniającej żądzy przemocy, co w krótkim czasie prowadzi do krwawej anarchii. Armia podejmuje próbę powstrzymania epidemii, zamykając wszelkie drogi ucieczki z miasta. Dla garstki zdrowych mieszkańców oznacza to, że muszą sami stawić czoła hordzie morderców. 

 

Szeryf David Dutton (Timothy Olyphant, „Szklana pułapka 4.0”), jego ciężarna małżonka Judy (Radha Mitchell, „Silent Hill”), asystentka z przychodni, Becca (Danielle Panabaker, „Piątek trzynastego”) i zastępca szeryfa Russell (Joe Anderson, „Across The Universe”), odkrywają, że ich sielankowe miasteczko zmieniło się w śmiertelną pułapkę. Nie mogą ufać ani dawnym znajomym, ani sąsiadom, ani władzom. Przerażeni, że i oni znajdą się pod wpływem toksyny, próbują razem walczyć o życie. 

 

(opis dystrybutora)

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze