loader

e-administracja w Danii i Polsce

 

Ambasada Danii wraz z demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej zorganizowali konferencję poświeconą tworzeniu społeczeństwa informacyjnego poprzez rozwój e-administracji. Podczas konferencji zaprezentowane zostały doświadczenia Danii – kraju niezwykle zaawansowanego w zakresie e-administracji.

 

Dania zajmuje od wielu lat wiodącą pozycję w wielu rankingach dotyczących rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Dowodem na to może być ranking e-readiness 2009 prowadzony przez The Economist Intelligence Unit, w którym Dania znalazła się na pierwszej pozycji: http://graphics.eiu.com/pdf/E-readiness%20rankings.pdf. W rankingu tym obok oceny infrastruktury danego kraju mierzy się gotowość konsumentów, biznesu i struktur rządowych do stosowania technologii informatycznych w celu uzyskania wspólnych korzyści. Warto zauważyć, że w rankingu tym szczególnie wysoko punktowana została polityka rządu (również pierwsze miejsce w świecie). 

 

Fundacja demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej, obok prowadzonych analiz i prac badawczych, inspiruje tworzenie ukierunkowanych w przyszłość zmian społeczeństw w Unii Europejskiej. 

 

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze