loader

Credit Agricole partnerem konkursu „Save the Earth – Zrównoważenie ma znaczenie”

Plakat zachęcający do ochrony zasobów naturalnych i promujący zrównoważony rozwój, zawierający słowa „uratuj ziemię”.

Credit Agricole Bank Polska został partnerem konkursu pt. „Save the Earth”, którego celem jest zainteresowanie uczniów szkół średnich tematyką zrównoważonego rozwoju. Konkurs wpisuje się w strategiczne zobowiązanie banku, które dotyczy wsparcia innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

„Save the Earth – Zrównoważenie ma znaczenie” to międzynarodowy konkurs kreatywny zorganizowany przez Akademię Leona Koźmińskiego skierowany do uczniów i uczennic szkół średnich na terenie Polski i Islandii. Jego organizatorem jest Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się problematyką zrównoważonego rozwoju oraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska. Bank Credit Agricole jest partnerem strategicznym wydarzenia.

 

– Udział w takich inicjatywach to wyjątkowa okazja, aby zwrócić uwagę na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska. Wierzymy, że edukacja w tym zakresie, zwłaszcza w powiązaniu z nowymi technologiami, jest kluczowa dla przyszłości naszej planety
i społeczeństwa. Dlatego angażujemy się w działania na rzecz zwiększenia świadomości
i zachęcania ludzi do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Konkurs, to doskonały sposób, aby pokazać, że innowacje i zrównoważony rozwój idą ze sobą w parze i mają ogromne znaczenie dla przyszłości naszego środowiska
– mówi Ewa Deperas-Jarczewska, menadżerka w Zespole ds. Corporate Sustainability w Credit Agricole.

 

Konkurs adresowany jest do uczniów i uczennic szkół średnich, którzy chcą podzielić się swoimi pomysłami na zrównoważony rozwój. Zadanie polega na nakręceniu krótkiego filmu (max. 60 sekund) lub przygotowaniu prezentacji (min. 5 slajdów) na temat rozwiązań, które mogą pomóc naszej planecie i społeczeństwu w przyszłości. Uczestnicy i uczestniczki mają do wyboru dwa obszary tematyczne: EKO-TECH – technologia, która może zmienić Twój dom/szkołę/miejscowość lub MAŁE, A SKUTECZNE, czyli proste pomysły, które zmienią Twoje otoczenie na bardziej ekologiczne. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć TUTAJ.

 

Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej, która od lat propaguje ideę zrównoważonego rozwoju. Jako pierwsza uczelnia w Polsce określiła własną Strategię Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2030. Uczelnia od wielu lat prowadzi badania naukowe, organizuje konferencje i szkolenia z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz edukuje studentów na ten temat. Od grudnia 2021 Credit Agricole współpracuje z organizacją Green Koźmiński, która działa przy uczelni, w ramach cyklu Koźmiński Green Talks. Ma on służyć przede wszystkim szerzeniu edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, informowaniu o najnowszych trendach czy wymianie opinii w przyjazny i przystępny sposób.

author avatar
Credit Agricole Bank Polska S.A.
Credit Agricole Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, który od blisko 20 lat funkcjonuje na polskim rynku i jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze consumer finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 47 krajach na świecie i obsługuje ponad 51 milionów klientów.
O autorze