loader

Niepokojące sygnały z rynków pracy

Inwestorzy powinni być zadowoleni z rozwoju rynkowych wydarzeń – na giełdach wzrosty, optymistów cieszą lepsze nastroje konsumentów i firm, a pesymiści zwracają uwagę na wzrost bezrobocia.

 

Ostatnia sesja pierwszego tygodnia 2010 roku rozpoczęła się od wzrostów indeksów giełdowych na GPW i większości światowych parkietów. Optymistyczne nastroje popsuły inwestorom kiepskie dane, które napłynęły ze strefy euro – okazało się, że stopa bezrobocia osiągnęła w grudniu 2009 roku dwucyfrową wartość i zakończyła rok na poziomie 10 proc., czyli zrównała się z bezrobociem w USA. Chwilę później poznaliśmy równie rozczarowujące informacje zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych grudzień przyniósł wprawdzie stabilizację, jeśli chodzi o stopę bezrobocia (nadal wynosi ona 10 proc.), ale wbrew oczekiwaniom ekspertów w całej gospodarce znowu ubywa miejsc pracy – w grudniu było to 85 tys. etatów.

author avatar
Open Finance
Open Finance SA to największa firma doradztwa finansowego w Polsce, która działa na rynku od 2004 roku. Mocną pozycję zawdzięcza połączeniu doświadczenia z nowoczesnym podejściem do zarządzania finansami Klientów, którym bezpłatnie porównuje produkty banków, funduszy inwestycyjnych i innych instytucji finansowych. Ponad 1 000 doradców finansowych na terenie całej Polski jest do dyspozycji Klientów – już ponad 1,6 mln osób zaufało i skorzystało z usług Open Finance SA. W ofercie znajdują się wyselekcjonowane kredyty mieszkaniowe, gotówkowe, ubezpieczenia i lokaty bankowe 21 banków.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze