loader

Konfederacja mówi “tak” dla kary śmierci za najgorsze zbrodnie

Politycy Konfederacji popierają wprowadzenie w Polsce kary śmierci za najcięższe morderstwa dokonane z premedytacją. Ich zdaniem jest to jedyny sprawiedliwy wymiar kary dla tych, którzy dopuszczają się tak straszliwych zbrodni. Uważają, że kara śmierci powinna być stosowana tylko wobec tych, wobec których nie ma żadnych wątpliwości, że to oni popełnili morderstwo.

Janusz Korwin-Mikke: Polski kodeks zniósł pojęcie morderstwa! Mówimy o karze śmierci nie za zabójstwo, tylko za morderstwo, czyli za zabójstwo świadome z premedytacją i zaplanowane. Kiedy morderca wie, że za morderstwo jest kara śmierci i morduje, to znaczy, że chce, żeby wykonano na nim wyrok śmierci.

Przywrócenie kary śmierci jest przywróceniem godności człowieka, zarówno tego zamordowanego, jak również tego, który mordował, który wie, że ponosi poważną karę za poważny czyn. – dodał prezes Partii KORWiN.

Mamy sytuację w Polsce, gdy po raz kolejny słyszymy, że człowiek, który zamordował ileś lat temu ze szczególnym okrucieństwem swoją koleżankę, wychodzi na wolność i zabija ponownie. Pokazuje to, że w części spraw tego typu resocjalizacja po prostu nie działa. Istnieją ludzie i sprawy, co do których należałoby zastosować karę śmierci, bo jest ona jedyna, która skutecznie przez takimi zwyrodnialcami broni resztę społeczeństwa. – powiedział Witold Tumanowicz, członek Rady Liderów Konfederacji.

Dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk przytoczył historię Dawida z Sulikowa, który w wieku 14 lat (w 2006 roku) brutalnie zgwałcił i zamordował o rok młodszą koleżankę. Przez lata przebywał w zakładzie poprawczym, z którego dostał w międzyczasie przepustkę na miesiąc do domu. W ciągu tego miesiąca molestował swoją 11-letnią siostrę. Po odsiedzeniu czterech lat w poprawczaku i dwóch lat w więzieniu, Dawid wyszedł na wolność w wieku 20 lat. Kilka dni temu Polskę obiegła informacja o znalezionych zwłokach 18-letniej Magdy, którą zamordował właśnie Dawid. – Ta historia pokazuje nam właśnie to, że są takie przypadki, że są tacy zwyrodnialcy, co do których nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest jedynym rozwiązaniem. Teraz ten Dawid trafi do więzienia. Może trafi na dożywocie, a może dostanie 10 lat i wyjdzie za dobre sprawowanie. Będzie dalej dorosłym człowiekiem, który jest tak już spaczony od tych najmłodszych lat, że prawdopodobnie po wyjściu z więzienia znowu się dopuści takiej zbrodni. Gdzie sprawiedliwość jest w tym, że my jako podatnicy, a zwłaszcza rodziny tych ofiar, ze swoich podatków utrzymujemy takich zwyrodnialców z więzienia?

źródło: komunikat prasowy

O autorze