loader

Dorwać byłą

Historia powstania filmu Dorwać byłą rozpoczęła się jako przyjacielska pogawędka sąsiadów. Traf chciał, że byli nimi producent Neal H. Moritz i reżyser Andy Tennant, współpracujący wcześniej podczas realizacji przeboju Dziewczyna z Alabamy (Sweet Home Alabama). „Często rozmawialiśmy, dosłownie przez płot,” mówi Tennant. „Kiedyś Neal zapytał mnie, co mam w planach, a ja odpowiedziałem, że nie mam pojęcia. I wtedy powiedział, 'Mam scenariusz. Może rzucisz na niego okiem?’” 

 

Scenariusz autorstwa Sarah Thorp okazał się idealnie pasować do wrażliwości Tennanta. Dorwać byłą – historia nowojorskiego łowcy nagród, który ma za zadanie doprowadzić do więzienia byłą żonę – „nie jest tylko romantyczną komedią,” mówi producent. „To komedia akcji, która zawiera w sobie elementy romantyczne. Andy świetnie potrafi połączyć ze sobą komedię, romans i akcję”. 

 

„Milo Boyd, grany przez Gerard Butlera, to nie mający szczęścia łowca nagród, były policjant, którego zwolniono ze służby i teraz ledwo wiąże koniec z końcem,” wyjaśnia Moritz. „Pewnego dnia dostaje zlecenie życia – musi doprowadzić z powrotem do więzienia byłą żonę, która ulotniła się po zwolnieniu za kaucją. Milo był świetnym policjantem, ale pozwolił, żeby sprawy wymknęły mu się z rąk – tak stało się też z jego żoną Nicole,” mówi Butler o swoim bohaterze. „Kiedy się rozwiedli, trochę się zagubił. Został zwolniony ze służby i prawdę mówiąc nie wiedzie mu się zbyt dobrze. Sypia u kolegi na sofie i stara się przekonać samego siebie, że jest szczęśliwy.” 

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze