loader

Dołącz do Akcji Czysta Wisła

Na zakończenie wakacji bank Credit Agricole, wspólnie ze spółką leasingową EFL oraz ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim organizują „Akcję Czysta Wisła”.

 Akcja Czysta Wisła to kolejna inicjatywa edukacyjno-ekologiczna organizowana w ramach naszej kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni: od 25 sierpnia do 3 września, wolontariusze i wolontariuszki z całej Polski posprzątają Wisłę na całej jej ponad 1000-kilometrowej długości: od źródeł na Baraniej Górze, aż po ujście w Gdańsku. Akcje sprzątania będą odbywały się również na wielu dopływach Wisły, np.: Brdzie, Radomce, Sanie, Sole czy Wieprzu.

 Do Akcji Czysta Wisła przyłączać się mogą również mieszkańcy z innych części Polski. Każdy może posprzątać rzekę w swojej okolicy i pomóc walczyć z falą mikroplastikowych śmieci, które zatruwają rzeki i morza i mają coraz większy wpływ na zdrowie ludzi.

 – Mikroplastik jest dosłownie wszędzie. Każdy człowiek nieświadomie połyka w ciągu roku ponad ćwierć kilograma mikroplastiku. Te niewidzialne dla ludzkiego oka drobiny są znajdowane we krwi, w mózgu i w płodach. Chcemy nagłaśniać ten problem i potrzebujemy do tego pomocy – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik banku Credit Agricole.

 – Zapraszamy do wspólnego sprzątania brzegów królowej polskich rzek – od gór aż do morza. Wisła to jedyna tak duża dzika rzeka w Europie i symbol czystej natury. Przywróćmy jej blask – dodaje.

 Czysta Wisła – wspólna sprawa

 Do akcji może dołączyć każdy chętny. – Wystarczy zebrać rodzinę i znajomych, zorganizować lokalny sztab akcji, wybrać miejsce i czas sprzątania i zgłosić się do regionalnego koordynatora. Jeśli ktoś nie chce zakładać własnego sztabu – może dołączyć do akcji, które organizuje ktoś inny. Koordynatorzy udzielą informacji gdzie odbywać się będą akcjie, do których można dołączyć – zachęca Przemysław Przybylski.

 Dla pierwszych pięćdziesięciu grup sprzątających nasz bank funduje finansowe granty na wsparcie organizacji akcji.

 Regionalni koordynatorzy Akcji Czysta Wisła:

 Na odcinku od źródeł Wisły do Krakowa akcje koordynuje Fundacja Ekologiczna Arka. Kontakt: Anna Sobańska, tel. 609 333 504, [email protected]

 Akcje organizowane na odcinkach od Krakowa do Włocławka oraz od Grudziądza do Gdańska należy zgłaszać do Dominika Dobrowolskiego: [email protected], tel. 697 092 978.

 Zgłoszenia akcji od Włocławka do Grudziądza należy kierować do Fundacja „Zielone Jutro”. Kontakt: Karolina Kozłowska, [email protected]; tel. 509 652 783.

 

Dołącz do nas i wspólnie zadbajmy o czyste rzeki już dziś 🙂

author avatar
Credit Agricole Bank Polska S.A.
Credit Agricole Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, który od blisko 20 lat funkcjonuje na polskim rynku i jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze consumer finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 47 krajach na świecie i obsługuje ponad 51 milionów klientów.
O autorze