loader

Beata Drzazga: Liderzy powinni pełnić funkcję inspiratorów i mentorów

Tematyka współczesnych wyzwań i trendów w obszarze zarządzania jest niezwykle istotna i jestem przekonana, że w kontekście dynamicznego świata biznesu, w którym działamy, powinna być stale poruszana. Zmienia się świadomość naszej cywilizacji i dziś nie wystarczy już motywować pracowników bonusami i systemami motywacyjnymi.

Brałam ostatnio udział w kampanii „Bliżej Siebie”, w której przeprowadzono badanie tego, jakie oczekiwania mają dziś pracownicy wobec swoich przełożonych. Badanie to potwierdziło moje obserwacje od dłuższego czasu – oczekiwania wobec miejsca pracy i dobrego przełożonego koncentrują się dziś na empatii, uważnym słuchaniu pracowników, budowaniu przyjaznej atmosfery (np. przez otoczenie biurowe, przywileje dla pracowników i ich godzin) i otwartości na rozmowy.

Osobiście dużo mówię i piszę o empatii, dotyczy ona również środowiska pracy. W dzisiejszych czasach zarządzanie zespołem jest wyzwaniem samym w sobie. Przed nami stają liczne czynniki, które mają wpływ na efektywność pracy naszych pracowników i żadnego z nich nie należy lekceważyć, dlatego rola liderów ma kluczowe znaczenie w budowaniu efektywnych zespołów.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze