loader

2/3 przedsiębiorców: odłożenie euro niesłuszne

Premier Donald Tusk 6 maja powiedział: „Budowanie kalendarza wejścia do strefy euro nie jest dla mnie dzisiaj priorytetem” oraz „Na razie musimy obserwować, co się dzieje na południu Europy i chronić Polskę przed skutkami greckiego kryzysu, a do tematu euro wrócimy”. 12 maja minister Jacek Rostowski uzupełnił: „Strefa euro jest obecnie jak dom, który wymaga pewnego remontu (…) za kilka lat, kiedy strefa euro zostanie odnowiona, wprowadzimy się tam”.

 

W dniach 13 i 14 maja przeprowadziliśmy sondaż internetowy wśród członków BCC.  Na pytanie: „Czy uważasz, że decyzja rządu o odłożeniu przyjęcia euro jest: słuszna/niesłuszna/trudno powiedzieć” odpowiedzi były następujące:

33 proc. – słuszna, 

60 proc. – niesłuszna, 

7 proc. – trudno powiedzieć.

 

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze