loader

Nowe Audi RS 3 LMS w wyścigach FIA WTCR

Jeszcze przed przekazaniem samochodów zespołom klienckim, Audi Sport customer racing doskonali nowy model RS 3 LMS w bardzo wymagającym środowisku. Zaprezentowana przed dwoma tygodniami nowość w ofercie Audi Sport, weźmie udział w Pucharze Świata w Wyścigach Samochodów Turystycznych FIA WTCR, najbardziej prestiżowej i zaciętej serii wyścigów TCR na świecie.

„Daje nam to możliwość przetestowania nowego modelu na różnych torach wyścigowych na całym świecie i pod ogromną presją konkurencji. Dopiero po zaliczeniu tych prób, w drugiej połowie roku, rozpoczniemy wydawanie tego wyścigowego samochodu zespołom klienckim” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing.

Jeśli chodzi o team, który będzie testował nowe Audi RS 3 LMS, to wybór padł na Comtoyou Racing z Belgii.

„Team Jeana-Michela Baerta zna nasze samochody od 2017 roku. Wygrywał w nich międzynarodowe wyścigi i zdobywał tytuły, a w FIA WTCR jest od samego początku” – kontynuuje Reinke.

Zespół z Waterloo koło Brukseli, którego managerem jest François Verbist, na starcie serii wystawi wyłącznie cztery nowe Audi RS 3 LMS. W ubiegłym roku Cometoyou Racing jeżdżąc Audi wygrał TCR Benelux, TCR Europe i WTCR – Puchar Świata Samochodów Turystycznych FIA dla Debiutantów.

Frédéric Vervisch i Nathanaël Berthon, to dwaj kierowcy startujący w tej serii, już potwierdzeni jako zawodnicy Audi Sport. Dwaj kolejni, prywatni zawodnicy, zostaną wskazani przez zespół w późniejszym terminie. Belg Vervisch startował w barwach Audi Sport w różnych seriach GT3.

W roku 2019, jadąc Audi R8 LMS, wygrał 24-godzinny wyścig w Dubaju i 24-godzinny wyścig na Nürburgring, a w latach 2018 i 2019 startował w FIA WTCR jako kierowca Audi Sport Team Comtoyou.

Czytaj dalej
Następna strona
O autorze