loader

Wilkołak

 

Nawet człowiek o czystym sercu, który modli się wieczorem, może stać się wilkiem, kiedy wstąpi w niego wilcza krew przy jesiennej pełni księżyca… 

(cygańska legenda) 

 

Zainspirowany klasycznym filmem Universalu, Wilkołak zabiera nas do legendarnych początków mitu, którego treścią są zmagania człowieka z odwieczną klątwą. Laureat Oskara® BENICIO DEL TORO (Che, Traffic) wciela się w postać Lawrence’a Talbota, szlachcica, który zostaje skłoniony do powrotu do rodzinnej posiadłości po tym, jak znika jego brat. Po spotkaniu z ojcem (nagrodzony Oskarem® ANTHONY HOPKINS,  Milczenie owiec, Hannibal), Talbot wyrusza na poszukiwanie brata… i odkrywa ciążące na rodzinie fatum. 

 

Próbując ułożyć krwawe puzzle, Talbot wpada na ślad klątwy zamieniającej w wilkołaki tych, na których została rzucona. Jeśli ma zakończyć rzeź i ochronić kobietę, którą pokochał, Talbot musi pokonać okrutną istotę grasującą w lasach otaczających Blackmoor. Kiedy jednak zostaje ugryziony przez bestię, ten prosty człowiek udręczony przeszłością odkryje swoją pierwotną naturę… tę, o której nie miał pojęcia, że istnieje. 

 

(opis dystrybutora)

 

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze