loader

Wicepremier Gowin o szczepieniach w zakładach pracy

Wicepremier przedstawił podczas konsultacji z udziałem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka propozycje organizacji i realizacji szczepień w zakładach pracy, opracowane przez zespół KPRM, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Centrum e-Zdrowia. Na spotkaniu omówiono także podstawowe wymogi bezpieczeństwa w tym zakresie przygotowane przez MZ i GIS. Wszystkim stronom spotkania zależy na tym, aby zasady szczepień w zakładach pracy były efektem dialogu rządu i biznesu.

Przeprowadziłem konsultacje z czołowymi organizacjami biznesowymi w Polsce. Razem z przedsiębiorcami zamierzamy zorganizować wielką akcję szczepień w zakładach pracy

– powiedział w środę na konferencji prasowej z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości wicepremier Gowin. Szczepienia w miejscach pracy rozpoczną się najdalej 10 maja.

Niemal wszystkie postulaty, podnoszone przez środowisko biznesowe zostały przez nas zaakceptowane. Nie będzie można tylko wybierać szczepionki

– powiedział wicepremier podsumowując konsultacje z Radą Przedsiębiorczości. Podkreślił, że szczepienia będą odbywać się bez ograniczeń wiekowych ani narodowościowych.

Szczepimy na masową skalę, również dorosłych członków rodzin pracowników

– mówił wicepremier. I zaznaczył, że masowe szczepienia to wielkie wyzwanie logistyczne i organizacyjne.

Dlatego nasz rząd zaprosił do współpracy samorządy i ta współpraca wygląda bardzo dobrze, a teraz zwracamy się z apelem o współpracę do drugiego kluczowego środowiska, czyli do przedsiębiorców.

Honorowy Prezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) Jacek Levernes zadeklarował gotowość do rozpoczęcia szczepień w miejscach pracy.

Jako przedstawiciele pracodawców, deklarujemy gotowość do współpracy z rządem w zakresie szczepień w zakładach pracy. Jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej, jak największa liczba osób została zaszczepiona

– powiedział prezes. Jak zaznaczył:

To zdecydowany krok w kierunku budowania odporności gospodarki i powrotu do normalności, poprawy zdrowia i jakości życia.

Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski podkreślił, że włączenie się biznesu w system szczepień to sposób na ich przyśpieszenie.

1 2

O autorze