loader

Sposoby na brak gotówki – może szybka pożyczka?

Płynność finansowa to raczej termin kojarzony z działalnością firmy. Ale tak naprawdę dotyczy każdego z nas i co gorsza zwykle pojawia się w kontekście problemów z jej utrzymaniem. Często borykamy się bowiem z sytuacją, gdy w domowym budżecie brakuje na niespodziewane, a czasami nawet na bieżące wydatki. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Skąd wziąć brakujące środki?

 

Domowy budżet

 

Większość z nas ma ściśle rozplanowany domowy budżet. Są środki przeznaczone na wszystkie comiesięczne opłaty, na żywność i inne potrzebne zakupy, w tym chociażby ubrania. Do tego dochodzą jeszcze pieniądze, które przeznaczamy na edukację, rozrywkę czy zdrowie. W niektórych przypadkach można dodatkowo wskazać pieniądze, które lądują na lokacie i których nie chcemy ruszać.

Bywa tak, że z góry określony pułap na poszczególne kategorie wydatków nie zostaje wykorzystany i mamy miesiąc z nadwyżką. Częściej jednak okazuje się, że wydaliśmy więcej i zaczynamy odczuwać braki. Są one zdecydowanie silniejsze, kiedy pojawi się niespodziewany wydatek w postaci popsutego auta, choroby dziecka lub awarii w mieszkaniu, lub gdy nie mając pieniędzy, trafimy na ofertę promocyjną, która naprawdę się opłaca. W takiej sytuacji musimy znaleźć szybkie rozwiązanie, gdyż wydatki zwykle nie mogą poczekać, aż uzbieramy odpowiednią kwotę.

 

Sposoby na braki w budżecie

 

1 2

O autorze