loader

Finał 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”

W Pałacu Prezydenckim zostali nagrodzeni przedsiębiorcy, których produkty, usługi i przedsięwzięcia innowacyjne cechuje nie tylko wysoka jakość, ale też ogromny potencjał, aby pracować na rzecz rozwoju Polski i jej promocji w świecie. Uczestników 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” gościła Agata Kornhauser-Duda, która wręczyła laureatom listy gratulacyjne Prezydenta RP. Z rąk Pierwszej Damy statuetkę odebrał „Młody Promotor Polski” – zwycięzca w nowej kategorii wyróżniającej młodych ludzi, którzy postawą zawodową i społeczną przyczyniają się do umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

– Godło „Teraz Polska” to marka marek – stwierdziła Pierwsza Dama, podczas wystąpienia w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. – Konkurs jest bardzo cenną inicjatywą, ponieważ promuje i nagradza najlepsze polskie firmy, ale dostarcza też bardzo ważnych informacji, dotyczących kondycji, możliwości i perspektyw polskiej przedsiębiorczości – dodała, dziękując w imieniu własnym oraz Prezydenta Andrzeja Dudy wszystkim nagrodzonym godłem „Teraz Polska”, a także zdobywcom wyróżnień.

Konkurs „Teraz Polska” realizowany jest obecnie w 3 kategoriach: na Najlepsze Produkty, Usługi i Przedsięwzięcia Innowacyjne. Pierwsza Dama wręczyła imienne listy gratulacyjne od Prezydenta, a statuetki Teraz Polska zwycięzcy przyjęli od Przewodniczącego Kapituły Godła „Teraz Polska” prof. Michała Kleibera, który zwrócił uwagę, że trudne doświadczenie pandemii stało się również katalizatorem najróżniejszych zmian, w tym w nauce i sposobie prowadzenia firm. – Patrząc na tegorocznych laureatów i liczbę zgłoszeń do konkursu możemy dobitnie powiedzieć, że motorem zmian społeczno-gospodarczych, które czekają nasz kraj w najbliższych miesiącach i latach będą właśnie nowocześni przedsiębiorcy: zaradni i odpowiadający na potrzeby rozwijającego się społeczeństwa – stwierdził.

W tegorocznej edycji nagrodzono produkty i usługi z różnych branż, m.in. biotechnologicznej, OZE, informatycznej, finansowej, medycznej, budowlanej, elektrotechnicznej, bezpieczeństwa czy edukacyjnej. – Przez ostatnie kilkanaście miesięcy przeżywaliśmy wszyscy bardzo trudne chwile. Pandemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie obszary naszego życia, w znaczący sposób zmieniając czy ograniczając nasze codzienne funkcjonowanie. Nie ominęło to oczywiście świata biznesu, ale myślę, że dzisiejsza uroczystość (…) jest bardzo dobrą okazją do tego, by podziękować polskim przedsiębiorcom – powiedziała Małżonka Prezydenta. Podziękowała za ich zaangażowanie w walkę z pandemią, kierując do swoich gości słowa uznania i wdzięczności „za solidarną i bardzo odpowiedzialną postawę wobec pandemii”.  – Uważam, że to właśnie taka postawa spowodowała, że polska gospodarka udowodniła, że jest w stanie oprzeć się kryzysom. Polska należy bowiem do krajów najmniej dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii, choć oczywiście jest ogromna liczba firm i branż, które borykają się z różnymi problemami. Okazało się jednak, że mocną stroną Polski jest elastyczność przedsiębiorstw, a także dywersyfikacja produkcji i eksportu – zauważyła Pierwsza Dama.

W tym roku po raz pierwszy statuetkę odebrał „Młody Promotor Polski”. – Byłam zwolenniczką utworzenia nowej kategorii w konkursie, ponieważ myślę, że jest ona bardzo potrzebna – wyjaśniła Agata Kornhauser-Duda. Podkreśliła, że zdolni i utalentowani młodzi Polacy stanowią powód do dumy, a nagroda „Młody Promotor Polski” ma zwrócić uwagę na tych ludzi, którzy mimo młodego wieku odnieśli znaczące sukcesy i którzy będą umacniać pozytywny wizerunek Polski w świecie. – Drodzy Panowie, wierzę w to, że będą Panowie wspaniałymi ambasadorami naszego kraju na arenie międzynarodowej – powiedziała, zwracając się do nominowanych. Statuetkę z rąk Pierwszej Damy odebrał Piotr Alexewicz, pianista nominowany w kategorii kultura, który swoim występem uświetnił dzisiejszą uroczystość.

Laureaci 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” (kolejność alfabetyczna): ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp. k., BOSZ Szymanik i wspólnicy Sp.j., Browar Przystań Sp. z o.o., Bruk-Bet Sp. z o.o., Cellfast Sp. z o.o., Centrum Językowe KONIK Magdalena Kopacz (wyróżnienie), CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o., Clima Gold Sp. z o.o., Corab Sp. z o.o., DRZAZGA CLINIC Sp. z o.o., Ellipsis Energy Sp. z o.o., Euro-Eko Sp. z o.o., GeneMe Sp. z.o.o., Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy, Inter-Broker Sp. z o.o., Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., NEO.NET Jakub Koperski, NEXERA HOLDING Sp. z o.o., Producent podłóg drewnianych Jawor-Parkiet, Przedsiębiorstwo Handlowe MB Monika Brochocka, SportArt Paweł Janas, StethoMe Sp. z o.o., Sunday Polska Sp. z o.o, Uniwersal Sp. z o.o., WeTalk.pl s.c.(wyróżnienie), Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz. (KS, Teraz Polska).

1 2

O autorze