loader

Czy Polacy marzą o domach z basenem?

Dom z basenem do niedawna kojarzył się z kwintesencją „amerykańskiego snu” czy z wakacyjną hacjendą w Portugalii lub na Lazurowym Wybrzeżu. Okazuje się jednak, że również Polacy chcą i mogą mieć własne domy z miejscem do wodnej rekreacji i to w granicach kraju. Co więcej, wcale nie muszą w tym celu nabywać wielkopowierzchniowych, luksusowych i bardzo drogich rezydencji. Wystarczy uważne śledzenie często pojawiających się na rynku ofert.

Przydomowy basen wciąż jest pewną oznaką prestiżu i luksusu – pytanie o niego nadal najczęściej zadaje ta najbardziej zamożna grupa klientów. Sprzedawcy zrozumieli, że już na etapie telefonicznej prezentacji oferty warto wyeksponować ten element, ponieważ potrafi szybko i skutecznie przekonać nabywców do danej oferty. W ostatnich latach stał się o wiele bardziej popularny, niż np. miejsce na siłownię czy bibliotekę.

Ponieważ zarobki Polaków rosną i stajemy się coraz bardziej zamożnym społeczeństwem, zauważalna jest również tendencja wzrostu zakupu towarów luksusowych, w tym oczywiście nieruchomości. Nabycie domu z basenem w Polsce wcale nie musi wiązać się jednak z ogromnymi kosztami – wielu klientów nadal nie zdaje sobie sprawy, że tego typu nieruchomości niekoniecznie są wyceniane na kilkanaście milionów złotych. Dla chętnych są oczywiście dostępne ogromne rezydencje, z równie dużymi basenami, ale na rynku pojawiają się też oferty, które „amerykański sen” spełnią za ok. 1-2 mln zł.

Domy z basenem dawno już powinny przestać być kojarzone z posiadłościami o kilkuset metrach kwadratowych. Dla przykładu, do naszej oferty niedawno trafiła nieruchomość o powierzchni 200 m2, wybudowana na kameralnej działce liczącej zaledwie 750 m2. Sam basen ma kilka metrów długości i pomieści jednocześnie nie tylko wszystkich przyszłych domowników, ale też spore grono przyjaciół na letniej imprezie w ogrodzie. Nawet w przypadku takiej inwestycji cena za metr kwadratowy wynosi tyle, co w apartamentowcu o przyzwoitym standardzie i lokalizacji w dużym mieście.

1 2

O autorze