loader

Auto Shanghai: Firmy technologiczne przeniosły motoryzację do innego wymiaru

Zmiany w branży motoryzacyjnej stają się widoczne, gdy spaceruje się po halach tegorocznego Auto Shanghai. Coraz więcej firm technologicznych dołącza do producentów i dostawców samochodów na terenach wystawienniczych, prezentując swój wkład w przyszłość mobilności.

Na przykład Baidu zaprezentował na wystawie ulepszenia swojego systemu autonomicznej jazdy Apollo, uważanego za jeden z najważniejszych punktów na targach Auto Shanghai. Aktualizując swoje inteligentne rozwiązania chmurowe, Baidu promuje komercjalizację autonomicznej jazdy i umożliwia partnerom opracowywanie autonomicznych pojazdów poprzez usprawnienie ich procesu produkcyjnego, zrozumienie użytkowników i bezpieczeństwo samochodów. Ponadto Baidu ogłosił plany preinstalacji Apollo w bardziej masowo produkowanych modelach samochodów.

Firma telekomunikacyjna Huawei jest również partnerem dla wybranych producentów dostarczających rozwiązania technologiczne. W Auto Shanghai miał swoją premierę pierwszy w historii samochód z systemem operacyjnym Huawei, chipami i rozwiązaniem do autonomicznej jazdy, nazwany Huawei Inside i opracowany we współpracy z marką BAIC Arcfox.

1 2

O autorze