loader

Zmiana szansą rozwoju? Wyniki badań 2010 IBM Global CEO Study

Prezes KDPW Iwona Sroka wzięła udział w konferencji prasowej prezentującej wyniki badania 2010 IBM Global CEO Study, przeprowadzonego przez firmę IBM. Z tegorocznego badania  opinii CEO wynika, że najważniejszą cechą prezesa jest kreatywność, a złożoność (rozumiana jako wielość czynników wpływających na rynek i niepewność gospodarcza) jest dziś największym wyzwaniem w zarządzaniu. 

Podczas spotkania Prezes Iwona Sroka, na przykładzie Krajowego Depozytu – który również brał udział  w badaniu – wskazała, jak we współczesnym świecie radzić sobie ze złożonością. – Zmiana jest jedyną stałą rzeczą w naszym otoczeniu. Aby skorzystać z możliwości, jakie niosą ze sobą zmiany, trzeba przestać traktować je jako zagrożenie – powiedziała Iwona Sroka. 

Wskazując na 3 główne aspekty, zaakcentowane w badaniu, a dotyczące wykorzystania złożoności, Prezes KDPW przedstawiła działania Krajowego Depozytu pod kątem kreatywnego przywództwa, prowadzenia relacji z klientami oraz budowy doskonałości operacyjnej: – W KDPW walczymy z przyzwyczajeniem i rutynowością pracowników – zachęcamy ich do kreatywności i wykorzystania swojego potencjału. Często to właśnie specjaliści w swoich dziedzinach, a nie dyrektorzy są liderami realizowanych projektów. 

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze