loader

Wyniki LOT-u wzbijają się szybciej niż rynek

Podczas pierwszego dnia XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy Marcin Piróg, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT poinformował o dobrych wynikach polskiego przewoźnika w okresie wakacyjnym 2011 roku.

W świetle półrocznych wyników, które LOT prezentował pod koniec lipca br. Prezes Marcin Piróg przedstawił wyniki z początku trzeciego kwartału 2011 roku. Odnosząc się do realizowanej strategii Prezes Piróg poinformował, że m.in. pomimo rosnących cen paliw PLL LOT utrzymuje tendencję wzrostową. Dynamika przewozu Pasażerów w lipcu br. na rejsach międzynarodowych średniego zasięgu wzrosła o 7,2 %, a na rejsach krajowych o 4,4% w porównaniu do lipca 2010 roku.

Nasz optymizm wynikający z zadowalających wyników pierwszego półrocza nie był przedwczesny – powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A.

Wyniki lipca i sierpnia potwierdzają skuteczną realizację naszej strategii – dodał Marcin Piróg.

Wynik netto za siedem miesięcy br. wyniósł plus 140,3 mln złotych w porównaniu do minus 64,5 mln złotych w roku ubiegłym. Taki wynik był możliwy m.in. dzięki transakcjom kapitałowym zrealizowanym przez LOT na początku roku.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze