loader

Rezerwując pobyt na majówkę uważaj na oszustów

Planując wypoczynek w długi majowy weekend, wiele rodzin decyduje się na wyjazd i wynajem miejsc noclegowych w różnych częściach kraju. Szukając idealnej oferty, możemy jednak natknąć się na oszustów, dlatego policjanci radzą, na co zwrócić uwagę rezerwując pobyt, by uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.

Przed nami czas wyjazdów na długi majowy weekend. Zanim zarezerwujemy pobyt i wpłacimy pieniądze, należy wnikliwie sprawdzić obiekt, do którego zamierzamy się udać. Na co zatem zwrócić uwagę, by uniknąć rozczarowania?

Korzystanie z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów itp. lub portali skupiających zweryfikowanych ogłoszeniodawców zwiększa wiarygodność oferty. Sprawdzanie danych obiektu oraz zbieranie na jego temat jak najwięcej informacji pozwoli uniknąć niespodzianek. Porównywanie cen wynajmu w różnych obiektach i sprawdzanie, czy dany adres faktycznie istnieje, może uchronić przed oszustwem.

Warto pamiętać, że opinie zadowolonych klientów dostępne na stronie internetowej obiektu nie zawsze są wiarygodne. Zamiast tego, warto zasięgnąć opinii z innych źródeł. Unikanie pośpiechu i zachowanie ostrożności pozwoli na podjęcie przemyślanej decyzji.

Wpłacanie zaliczki na konto bankowe oraz proszenie o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę zwiększa szanse na uczciwą ofertę. Zachowywanie całej dokumentacji związanej z transakcją, potwierdzeń przelewów i e-maili może okazać się pomocne w przypadku problemów.

Właściciele obiektów, którzy zauważą, że zdjęcia lub inne dane ich pensjonatu, domku, apartamentu itp. zostały skopiowane i wykorzystane na innej stronie oferującej noclegi, powinni niezwłocznie interweniować u administratora strony celem zablokowania takiego ogłoszenia oraz złożyć stosowne zawiadomienie na Policji.

(KWP w Krakowie/mg)

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze