loader

Komunikat cenowy Polskiej Izby Paliw Płynnych

Przedstawiamy zestawianie* detalicznych cen paliw Płynnych – notowanie z 23 czerwca 2009 r.
Średnie ceny paliw w Polsce kształtują się dziś następująco: 3,92 zł/l płacimy za ON, 4,60 zł/l za benzynę bezołowiową Pb95, oraz 1,78 zł za litr LPG.

Z analizy bieżącego notowania wynika, iż mijający tydzień przyniósł ponowne wzmocnienie i tak już dominujących tendencji wzrostowych – zarówno  ON, Pb95 jak i LPG nadal poddane są presji zwyżkujących notowań cenowych. Zdecydowanie mamy do czynienia ze znaczącym umocnieniem wysokich cen w obszarze notowań ON i Pb95, ale  przede wszystkim ze znacznym skokiem cen LPG (jak to widać w analizie cen średnich na ternie kraju – tabela poniżej – w przypadku LPG mamy nietypowo wysokie skoki cen).

 

W zakresie cen średnich notowanych paliw, zasadniczo bez zmian: uwidacznia się wzrost cen – jako kontynuacja trendu widocznego od kilku tygodni.
Zaznacza się wyraźnie coraz bardziej utrwalony skok cen ON (11 gr/l) oraz widoczny, choć niższy niż w wypadku ON skok cen Pb95 (6 gr/l); natomiast ubiegłotygodniowy, niewielki wzrost cen LPG (notowanie z 17 czerwca), ustępuje na rzecz nie typowego dla tego obszaru – wysokiego skoku – tutaj: – nawet powyżej 10 gr/l…
W czwartym notowaniu czerwcowym 2009 r., w obserwacji cen średnich nadal dominują mocno tygodniowe skoki cen – bardziej niż znaczne.

 

 

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze