loader

Komunikat cenowy Polskiej Izby Paliw Płynnych

Przedstawiamy zestawianie* detalicznych cen paliw Płynnych – notowanie z 23 czerwca 2009 r.
Średnie ceny paliw w Polsce kształtują się dziś następująco: 3,92 zł/l płacimy za ON, 4,60 zł/l za benzynę bezołowiową Pb95, oraz 1,78 zł za litr LPG.

Z analizy bieżącego notowania wynika, iż mijający tydzień przyniósł ponowne wzmocnienie i tak już dominujących tendencji wzrostowych – zarówno  ON, Pb95 jak i LPG nadal poddane są presji zwyżkujących notowań cenowych. Zdecydowanie mamy do czynienia ze znaczącym umocnieniem wysokich cen w obszarze notowań ON i Pb95, ale  przede wszystkim ze znacznym skokiem cen LPG (jak to widać w analizie cen średnich na ternie kraju – tabela poniżej – w przypadku LPG mamy nietypowo wysokie skoki cen).

 

W zakresie cen średnich notowanych paliw, zasadniczo bez zmian: uwidacznia się wzrost cen – jako kontynuacja trendu widocznego od kilku tygodni.
Zaznacza się wyraźnie coraz bardziej utrwalony skok cen ON (11 gr/l) oraz widoczny, choć niższy niż w wypadku ON skok cen Pb95 (6 gr/l); natomiast ubiegłotygodniowy, niewielki wzrost cen LPG (notowanie z 17 czerwca), ustępuje na rzecz nie typowego dla tego obszaru – wysokiego skoku – tutaj: – nawet powyżej 10 gr/l…
W czwartym notowaniu czerwcowym 2009 r., w obserwacji cen średnich nadal dominują mocno tygodniowe skoki cen – bardziej niż znaczne.

 

 

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze