loader

Jak wybrać odpowiedni sprzęt mobilny dla seniora?

Telefon lub tablet dla osoby starszej powinien spełniać kilka cech decydujących o wygodzie i funkcjonalności, m.in. posiadać duży, czytelny ekran oraz wytrzymałą baterię, która zapewni wygodę i niezawodność działania. 

Może też się okazać, że seniorowi spodoba się wykonywanie zdjęć za pomocą telefonu lub czytanie ebooków na tablecie. Dlatego warto wybrać takie urządzenie, które będzie gwarantowało jak najlepszy stosunek ceny do jakości i zapewni płynną pracę przez parę lat. 

 

Duży czytelny ekran, to jedna z najważniejszych cech smartfona polecanego dla seniora. Ekran powyżej sześciu cali gwarantuje komfortowe odczytywanie tekstu i oglądanie zdjęć, a także poruszanie się pomiędzy aplikacjami. Podczas wyboru urządzenia warto też sprawdzić zastosowaną baterię. Klasyczne telefony na jednym cyklu ładowania są w stanie wytrzymać nawet kilka dni. W przypadku nowoczesnych smartfonów ten czas jest nieco krótszy, jednak bateria powyżej 4500 mAh, zapewni nawet dwa dni spokojnej pracy. Na rynku obecne są już telefony przystępne cenowo, które są wyposażone w baterię o pojemności 5000 mAh. Nowa odsłona popularnej wśród polskich konsumentów smarfonów Huawei Y – model Y6p reprezentuje bardzo dobry stosunek ceny do parametrów – kosztuje 599 zł i został wyposażony w ekran o przekątnej 6,3 cala. Wyświetlacz zajmuje aż 88,4% powierzchni przedniego panelu, przez co podnosi komfort korzystania. Zastosowana w nim bateria o pojemności 5000 mAh zapewnia bardzo długi czas pracy.

 

Jeżeli starsza osoba lubi robić zdjęcia, telefon z dobrym aparatem fotograficznym może stać się ulubionym gadżetem. Nowy smartfon Huawei Y6p został wyposażony w aż trzy obiektywy, w tym o rozdzielczości 13 MP oraz obiektyw szerokokątny, który pozwala na wykonywanie zdjęć, na których widoczna będzie wieloosobowa rodzina.

 

1 2

O autorze