loader

Rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych formacji mundurowych

W szpitalu tymczasowym na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie rozpoczęły się w środę (24 marca br.) szczepienia służb mundurowych. Funkcjonariusze Służby Więziennej, która podlega Ministerstwu Sprawiedliwości oraz Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej przyjęli pierwsze dawki szczepionek.

Zaszczepieni zostali przedstawiciele Służby Więziennej. W tym gronie znalazł się zastępca dyrektora generalnego SW gen. Andrzej Leńczuk, podporucznik Agnieszka Tracz z Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu oraz starszy kapral Mateusz Bronk z Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce. 
 
– Obecnie jedynym racjonalnym sposobem ograniczenia fali zakażeń oraz metodą ochroną własnego zdrowia i zdrowia wszystkich, z którymi stykamy się na co dzień, jest zaszczepienie się. To wyraz naszej troski o los funkcjonariuszy Służby Więziennej, pracowników więziennictwa, osób pozbawionych wolności i o nasze rodziny – powiedział gen. Andrzej Leńczuk podczas konferencji inaugurującej proces szczepienia służb mundurowych.

Służba Więzienna to trzecia pod względem wielkości formacja mundurowa w Polsce. Jej funkcjonariusze codziennie czuwają nad bezpieczeństwem obywateli, chroniąc społeczeństwo przed sprawcami przestępstw. Każdego dnia za murami więzień, z determinacją i poświęceniem, realizują trudne zadania służbowe. Pamiętając o swojej tożsamości, tradycji i historii,  Służba Więzienna angażuje się też w szereg inicjatyw patriotycznych. Kompania reprezentacyjna Służby Więziennej bierze udział w uroczystościach upamiętniających najważniejsze wydarzenia w historii państwa polskiego.

Szczepieniami zostaną objęci również m.in. członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ratownicy górscy i wodni.

 

źródło: Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

O autorze