loader

Najbardziej wyrównany finał mundialu w historii?

Zmagania na mundialu w Katarze dobiegają końca – na kibiców czekają jeszcze dwa najważniejsze mecze. W wielkim finale zmierzą się Argentyna z Francją, z kolei o brązowy medal zagrają Maroko z Chorwacją. Przed kibicami wyjątkowy finał eksperci oceniają, że Argentyna i Francja mają takie same szanse na zdobycie złotego medalu! Kto zwycięży w historycznym finale katarskiego mundialu i zdobędzie złoto, a kto będzie cieszył się z brązowego medalu w najważniejszej imprezie piłkarskiej 2022 roku? Analitycy londyńskiej firmy Unibet oszacowali szanse drużyn na zdobycie medali mistrzostw świata w Katarze.

 

Wyrównane szanse w meczu o złoto

Argentyńczycy w półfinale pewnie pokonali reprezentację Chorwacji (3:0). Biało-błękitnych do pewnego zwycięstwa poprowadzili kapitan Leo Messi oraz utalentowany 22-latek Julian Alvarez. Zdecydowana wygrana Albicelestes rozbudziła wśród kibiców realne nadzieje na wygraną w finale. Już w tę niedzielę, 18 grudnia podopieczni Lionela Scaloniego staną przed wyjątkową szansą powtórzenia sukcesu rodaków z 1976 i 1986 roku. Na ich drodze stanie Francja – aktualny mistrz świata z 2018 roku. Trójkolorowi w półfinale pokonali sensację tego turnieju, czyli Maroko (2:0). Ekipa Didiera Deschampsa spróbuje przejść do historii i jako trzecia w dziejach obronić tytuł mistrza świata. Pewne zwycięstwa obu drużyn, ich forma, a także podzielone zdania ekspertów zwiastują pojedynek na najwyższym poziomie w meczu finałowym. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że szanse wygraną Argentyny wynoszą 35,1 proc. Według ekspertów prawdopodobieństwo zwycięstwa Francji również wynosi 35,1 proc.

 

Walka o brązowy medal – Chorwacja kontra sensacja turnieju

 

W meczu o trzecie miejsce zmierzą się Chorwacja z największą niespodzianką tego mundialu – Maroko. Lwy Atlasu już zapisały się w historii jako pierwsza drużyna z Afryki, która dotarła do półfinału mistrzostw świata, jednak jak pokazały wcześniejsze mecze, nie brak im woli walki i z pewnością będą chcieli sięgnąć po brązowy medal. Rywal jest jednak niezwykle wymagający, Chorwacja będzie chciała podtrzymać dobrą passę i kolejny raz z rzędu wrócić z medalem mistrzostw świata na szyi. Kto zwycięży w tym meczu i zdobędzie brązowy medal mistrzostw świata? Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że szanse na wygraną Chorwacji wynoszą 43,1 proc. Prawdopodobieństwo zwycięstwa Maroko szacowane jest na 32,3 proc.

author avatar
PiotrNowacki
O autorze